Pašvaldība saņēmusi no Veselības inspekcijas pirmos peldūdeņu testēšanas rezultātus. Peldūdeņi pārbaudīti trīs oficiālās peldvietās - Ventspils pilsētas pludmalē, Staldzenes peldvietā un Būšnieku ezera peldvietā.

Testēti rādītāji, kas noteikti normatīvajā aktā – 2017. gada 28. novembra Ministru kabineta noteikumos Nr. 692 “Peldvietas izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība”. Ūdens paraugos analizēti cilvēka veselību apdraudoši mikrobioloģiskie rādītāji – Escherichia coli un zarnu enterokoki. Pēc peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes Veselības inspekcija nosaka, vai peldēties ir atļauts, peldēties nav ieteicams vai peldēties ir aizliegts. Ventspilī visās trīs peldvietās peldūdeņi atbilst prasībām un peldēt gribošie var justies droši.

Atgādinām, ka Veselības inspekcija veica peldūdeņu analīzes reizi mēnesī, savukārt pašvaldība, rūpējoties par atpūtnieku drošību, to pasūta biežāk. Ventspils pilsētas pludmalē peldūdeņus testē reizi nedēļā, rezultātus atspoguļojot pludmales stendā un portālā www.ventspils.lv.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -2
    Anita Kviese 21.05.2018, 00:00:29

    Šodien apmeklējām Užavas pusē jūras krastu. Skats,ko tur redzējām bija drausmīgs. Pilns jūras krasts ar beigtam zivīm... cik tīra tad patiesībā ir jūra, ja ir tādi kvantumi ar beigtam zivīm?????

  • 0
    reku 21.05.2018, 05:40:28

    Ne vienmēr zivis nobeidzas no piesārņota ūdens.Iemesli var būt arī citi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: