Pirmdien, 14. maijā, plkst. 12 Piejūras kempingā tiks pacelts starptautiskās ekosertifikācijas sistēmas „Zaļās atslēgas” karogs, vienlaicīgi aicinot visus interesentus apmeklēt kempinga teritoriju, iepazīties ar atpūtas iespēju piedāvājumu un videi draudzīgo saimniekošanu.

Karoga pacelšanas svētkos piedalīsies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks, PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pārstāvji un Ventspils pilsētas vispārizglītojošo skolu skolēni, ar kuriem PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” uzņēmumam izveidojusies veiksmīga sadarbība vides izglītības jautājumos. Skolēni tiks iepazīstināti ar “Zaļās atslēgas” kustību un klātienē varēs uzzināt par Piejūras kempinga videi draudzīgo saimniekošanu.

Piejūras kempings no 2015. gada janvāra ir pirmais kempings Latvijā, kas ieguvis ekosertifikācijas sistēmas augsto novērtējumu, gūstot starptautisku apliecinājumu ilgtspējīgai attīstībai vides jomā.

„Zaļā atslēga” ekosertifikācijas sistēmas mērķis ir tūrisma mītnēm samazināt negatīvo tūrisma ietekmi uz vidi un veicināt vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā.

Lai iegūtu Zaļās atslēgas sertifikātu, Piejūras kempingam jānodrošina atbilstība vairāk nekā 110 kritērijiem divpadsmit kritēriju grupās.

“Zaļās atslēgas” rīcības plāns un vides politika paredz, ka, saimniekojot videi draudzīgi, kempinga teritorijā tiek lietota energoefektīva sadzīves tehnika un apgaismojums, teritorijā atrodas atkritumu šķirošanas konteineri stiklam, PET pudelēm, plastmasas izstrādājumiem un sadzīves ķīmijas iepakojumiem. Ūdens patēriņa samazināšanai servisa ēkā tiek lietoti izlietnes un dušas ūdens dozatori. Netiek aizmirsta arī personāla un klientu izglītošana par vides jautājumiem, plašākas vides aktivitātes un korporatīvās sociālās atbildības aspekti.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: