Ventspils pilsētas dome lēmusi noteikt vidi degradējošas un cilvēku drošību apdraudošas būves statusu ēkai Robežu ielā 5.

Domes Būvniecības administratīvā inspekcija (BAI), vizuāli apsekojot ēku, konstatējusi, ka tā ir stipri bojāta – metāla nesošās un apdares konstrukcijas ir sarūsējušas, tai trūkst jumta un fasādes norobežojošās konstrukciju, fasāžu norobežojošās detaļas var atdalīties, vairāki logi ir izsisti, nav saglabājusies lietus ūdens novadsistēma, tādējādi ēkas konstrukcijas pakļautas pastiprinātai atmosfēras iedarbībai un to stāvoklis pasliktinās.

BAI vairākkārt ir vērsusies pie ēkas īpašnieka ar aicinājumu to sakārtot vai nojaukt, tajā skaitā vairākkārt ierosinājusi administratīvo lietvedību par būves neuzturēšanu atbilstoši Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu prasībām.

Īpašnieks izstrādājis un Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļā akceptēta būvniecības ieceres dokumentācija ēkas nojaukšanai, taču nepieciešamā dokumentācija būvdarbu uzsākšanai BAI nav iesniegta un paredzētie darbi nav uzsākti. Ēkas šī brīža stāvoklis rada draudus apkārtējo personu drošībai, draudus sabiedriskajai drošībai kopumā, kā arī vizuāli bojā Ventspils pilsētvides ainavu.

Vienlaikus ar vidi degradējošas un cilvēku drošību apdraudošas būves statusa noteikšanu ēkai piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme 3 procentu apmērā, lai stimulētu īpašnieku veikt sakārtošanas vai nojaukšanas darbus. Pēc lēmumā minēto ēkas bojājumu novēršanas tās īpašniekam ir tiesības vērsties domē ar lūgumu atcelt vidi degradējošas un cilvēku drošību apdraudošas būves statusu.

Komentāri (11)

 • 0
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Veca bilde, ielikuši vismaz tādu, kā ēka izskatās patlaban. Taču tepat mūsu pilētā...

 • 0
  еs Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Vai ir aktuāla bilde?

 • 0
  Ekskavatorists Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Bilde ir no Google kartēm, uzņemta 2012. gadā. Šai konkrētajai ēkai jau sen ir jauna fasāde un neizskatās, ka tā būtu degradējusies.

 • -1
  Āmen Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Tā strādā "Ventas Balss". Slinkums aizbraukt un nofočēt jaunu bildi.

 • -1
  asd. Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Tā ēka taču atrodas norobežotā teritorijā!
  Ka tik vairāk naudas nodokļos noplēst.

 • -3
  Pelēkais akmens Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Publicētajā rakstā ir domāta vecā metāla konstrukcija (bijusī noliktava), taču žurnālisti bija par slinku, lai aizbrauktu uz vietas un nobildētu patieso "vaininieku". Kārtējā neakurātība!

 • -1
  Milda Kušš Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  virsū jau neskrien,trenuškas kājās nav un čaviski nerunā..tajau viss čotka

 • -1
  dzives_butiba Pirms 1 nedēļas

  bet kā ir ar tām ēkām pie kinoteātra,,,maza ieliņa un un trīsstāvu iedrupusi ēka vienā pusē otra vienstāvenes...toties netālu lepna biblioteka ,ventmala....

 • 0
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 5 dienām, 19 stundām

  Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvā inspekcija informē, ka ēkai Lielā ielā 11 šobrīd tiek izstrādāts pārbūves projekts, kā arī šai ēkai šajā gadā tika nomainīti pagalma puses logi un veikts jumta seguma remonts, lai novērstu šīs ēkas tālāku bojājumu rašanos. Tāpat arī pretējā Lielās ielas pusē esošajām vienstāva ēkām tiek izstrādāti būvprojekti to atjaunošanai.

 • 0
  dzives_butiba Pirms 5 dienām, 2 stundām

  Domāju māju Pils un Lielā ielā krustojumā.Nezinu vai ir logi un jumts,bet paskats ir šausmīgs un nav nekādu ierobežojumu dzīvajai kustībai.Un tas ir pašā centrā ,nevis tur aiz žoga, metrus no ceļa.

 • 0
  Wiktor Scella Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Ar veco bildi stāsts izklausās ļoti dramatisks.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: