Šodien, 23. aprīlī stājas spēkā kārtējie Ministru kabineta noteikumu grozījumi attiecībā uz ārkārtējās situācijas periodu, kas paredz izmaiņas skaitītāju rādījumu paziņošanas kārtībā, precizējumu skaitītāju verifikācijas termiņa noteikšanas kārtībā, kā arī individuālo patēriņa starpību noteikšanā.

Ar mērķi samazināt vecāka gadagājuma iedzīvotāju inficēšanās risku ar Covid-19, novērstu iespējamos mājas karantīnas pārkāpumus, kā arī lai samazinātu inficēšanās risku darbiniekiem, kuri apstrādā papīra veidā iesniegtos skaitītāju rādījumus, Ministru kabinets 21.aprīlī pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2015. gada 15. septembra noteikumos Nr. 524 "Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem". Grozījumi paredz, ka ārkārtējās situācijas laikā ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu paziņošanai ir jānotiek attālināti, atbilstoši tās personas noteiktajai kārtībai, kura aprēķina maksājamās daļas apmēru, tas ir - pašvaldības SIA “ŪDEKA”.

Pašvaldības SIA “ŪDEKA” informē, ka šīs nedēļas nogalē, kad sākas kārtējais rādījumu nodošanas periods, uzņēmums turpinās nodrošināt skaitītāju rādījumu pieņemšanu kā līdz šim, vienlaikus aicinot klientus pēc iespējas vairāk izmantot elektronisko rādījumu paziņošanu Klientu portālā www.klientiem.udeka.lv.

Uzņēmums aicina vecāka gadagājuma cilvēku tuviniekus, kā arī mājas pārvaldniekus atbalstīt un palīdzēt cilvēkiem ar nepieciešamo datu iesniegšanu, vienlaikus neaizmirstot par distancēšanās un citiem drošības pasākumiem.

Ja kādu iemelsu dēļ klientam neizdodas paziņot skaitītāju rādījumus ārkārtējās situācijas periodā, pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina pārlieku neraizēties, jo MK noteikumi arī paredz, ka šādā gadījumā ūdens patēriņu aprēķinās, ņemot vērā konkrētā dzīvokļa vidējo ūdens patēriņu par pēdējiem trim mēnešiem un individuālās patēriņa starpības par nenoziņotiem rādījumiem netiks uzrēķinātas.

Šeit gan pašvaldības SIA “ŪDEKA” atzīmē, ka jo vairāk klientiem mājas ietvaros tiks piemērots vidējais patēriņš, jo, iespējams, lielāka būs mājas kopējā patēriņa starpība, kas tiks sadalīta starp visiem mājas iedzīvotājiem. Ne vienmēr vidējais patēriņš atbilst faktiskajam attiecīgā mēneša patēriņam, jo īpaši šajā periodā, kad lielāks skaits iedzīvotāju ilgstošāk uzturas dzīvesvietās nevis ārpus mājas. Tādēļ uzņēmums aicina iespēju robežās tomēr rast iespēju paziņot savus faktiskos ūdens patēriņa rādījumus arī šajā ārkārtējās situācijas periodā.

Jaunie MK grozījumi precizē arī iepriekš noteiktās izmaiņas attiecībā uz skaitītāju verificēšanas termiņa noteikšanu, nosakot vienkāršāku tā aprēķina formulu: visiem klientiem, kuriem skaitītāju verificēšanas datums ir beidzies pirms 2020. gada 12.marta vai beidzas periodā no 2020. gada 12. marta līdz 2020. gada 12.maijam (šobrīd noteiktais ārkārtējās situācijas periods), verificēšanas datums tiks nomainīts uz 2020.gada 13.maiju un pieļaujamais laiks skaitītāju nomaiņai būs 3 mēneši pēc ārkārtējās situācijas beigām, tas ir līdz 2020.gada 13.augustam.

Līdz tam tiks ņemti vērā šo klientu paziņotie skaitītāju rādījumi un starpības par neverificētu skaitītāju piemērotas netiks.

Ja radušās kādas neskaidrības, aicinām sazināties telefoniski: 636 63010 vai rakstot e-pastu: abon.udeka@ventspils.lv

Grozījumi Ministru kabineta 2015.gada 15.septembra noteikumos Nr.524 "Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem" : https://likumi.lv/ta/id/314172-grozijumi-ministru-kabineta-2015-gada-15-septembra-noteikumos-nr-524-kartiba-kada-nosaka-aprekina-un-uzskaita-katra-dzivojamas

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  AN 29.04.2020, 14:21:46

  ''iespējams, lielāka būs mājas kopējā patēriņa starpība, kas tiks sadalīta starp visiem mājas iedzīvotājiem''

  Kādēļ vispār būtu jāpiemēro patēriņa starpība par laika periodu kopš 13.03.2020?

 • -2
  Pašvaldības SIA "ŪDEKA" 30.04.2020, 10:39:52

  Patēriņa starpība, kas rodas starp mājas ievada skaitītāja rādījumu un visiem mājas individuāli paziņotajiem rādījumiem, ir daļa no mājai piegādatajiem un mājā patērētajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem, kas dzīvojamās mājas īpašniekiem ir jāapmaksā pilnā apmērā. Valdības pieņemtie noteikumu grozījumi ārkārtējās situācijas periodā attiecas tikai uz dzīvojamās mājas īpašnieku maksājamās daļas noteikšanu un individuālo ūdens patēriņa starpību atcelšanu.

 • -2
  STOPVACZISM 29.04.2020, 15:43:42

  Kārtējais murgs vīrusa aizsardzībā. Skaitītāju stāvokli paziņo i-netā,
  bet ļaudis bez tā iemet pastkastītē.
  Pilsētā faktiski bez Covid nav problēma izņemt no pastkastītes papīrīti un nomazgāt rociņas lai sevi nomierinātu.
  Tad jau nav jēga ziņot skaitītāju stāvokli. Varbūt sanāks lētāk.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: