Šajā nedēļas nogalē, 24. un 25.jūlijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā norisināsies starptautisks petanka turnīrs Ventspils 2010.

Tajā plāno piedalīties ap 15 komandām jeb 45 spēlētājiem no Lietuvas, Igaunijas, Šveices, Francijas un Ventspils. Turnīru svinīgi sestdienas rītā, 24.jūlijā, plkst. 10:00 atklās Starptautiskās petanka federācijas prezidents Klods Azema. Savukārt otrajā sacensību dienā, 25.jūlijā, cīņa par uzvaru sāksies jau plkst. 9:00.

Ventspils Piedzīvojumu parkā laukumi petanka spēlei tika izveidoti tikai šogad un, kaut ar to pagaidām nodarbojas salīdzinoši neliels skaits spēlētāju, ventspilniekiem izdevies sasniegt jau vērā ņemamus rezultātus un izcīnīt godalgotas vietas Latvijas čempionātos.

Petankam pēc spēles principa ir radniecība ar kērlingu. Petankā spēlētāji gan individuāli, gan komandās sacenšas, kurš tuvāk mazai lodītei trāpīs kādu no speciālajām spēles bumbām. Petanka spēles sākumā viens spēlētājs izmet no apļa 6 līdz 10 m attālumā kašonetu. Kašonets ir maza lodīte, tulkojumā no franču valodas – sivēns.

Pēc kašoneta izmešanas komandas pamīšus met bumbas. Pirmais metiens pienākas komandai, kura ir metusi kašonetu, spēli turpina komanda, kuras bumbas atrodas tālāk no mazās lodītes. Metiena brīdī kājām jābūt kopā un tās nedrīkst atraut no zemes. Spēle rit līdz 13 punktiem, par katru tuvāko bumbu kašonetei komandai pienākas viens punkts. Lai spēlētu petanku, nepieciešams bumbu komplekts (3 gabali), kašonets un mērlente.

Bumbas ir ar noteiktu cietības klasi, svaru (650 līdz 800 grami), diametru (70,5 līdz 80 milimetri) un gravētu rakstu. Sacensības var notikt spēlējot vienam sāncensim pret otru, diviem pret diviem vai trijiem pret trim dalībniekiem. Spēles dalībniekiem ir nepieciešams labs acumērs, prasme aprēķināt metiena spēku un izvēlēties tā trajektoriju.

Petanks attīsta prāta elastīgumu, stratēģisko domāšanu un prasmi darboties komandā. Sīkāku informāciju par petanka spēli var iegūt Latvijas petanka sporta federācijas mājas lapā http://petanque.lv/.

Interesenti var sazināties arī ar Ventspils petanka spēles aktīvistiem pa e-pastu aida.petersone@inbox.lv.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: