Ventspils novada dome iecerējusi ņemt aizdevumu Zlēku pamatskolas sporta zāles renovācijai. Vienlaikus mazo sportotāju skaits pagastā strauji sarūk.

Kamēr sporta zāles remontdarbi rit pilnā sparā, garantijas, ka skolēni arī turpmākos gadus to izmantos nav. Nav noslēpums, ka skolēnu skaits mazajās lauku skolās, pie kādām pieskaitāma arī Zlēku pamatskola, strauju samazinās. To nenoliedz arī novada domes priekšsēdētājs, apgalvojot, ka „garantija tam, ka Zlēku pamatskola turpmākos gados netiks slēgta nav. Nevienai mazai skolai novadā nav garantija, ka tā netiks slēgta, arī Jūrkalnei garantijas nav.”

Tomēr Mucenieks domā, ka neskatoties uz skolas esamību vai neesamību, sporta zāle ir pietiekoši lietderīgs objekts pagastā. To izmanto ne tikai skolēni. Tā paredzēta jebkuram pagasta iedzīvotājam. Novada priekšsēdētājs zina stāstīt, ka zlēcinieki aktīvi nodarbojas ar sportu. „Šo projektu mēs nesaistām ar skolu. Tieši tādēļ arī ir lēmums ieguldīt sporta zālē, nevis pašā skolā. Ja nu galīgi vairs nekā nebūs – ne skola, ne sporta zāle, tad, taču iedzīvotājiem tur nebūs interese palikt,” sporta zāles nepieciešamību aizstāv Mucenieks.

Kā skaidro novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, kopējās projekta izmaksas ir 100 tūkstoši latu. No šīs summas 75 tūkstošus pašvaldība atgūs pēc remontdarbu pabeigšanas, savukārt 25 tūkstoši novadam jālīdzfinansē.

Līdztekus domes deputāti spriedīs arī par aizdevuma ņemšanu, lai šī paša, Lauku atbalsta dienesta, projekta ietvaros pabeigtu Tārgales sporta zāles renovāciju. Tāpat nepieciešams arī finansējums, lai īstenotu pašvaldības autoceļu rekonstrukciju Užavas pagastā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: