Jātnieki no visas Latvijas kopā pulcējās Tārgales pagasta Laimiņās, lai cīnītos par Demoras balvām jātnieku sportā, konkūrā.

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 80 jātnieki piecos dažādos sarežģītības maršrutos. Maršrutā ar šķēršļu augstumu 70 centimetri, kur startēja 27 dalībnieki, 1. vietu izcīnīja Zane Šteinberga ar Princesi (Saldus JSS). Otro vietu ieguva Patrīcija Šermukšne ar Vellu (Talsu JK), bet bronza tika Sintijai Grundštokai ar Vendiju (Talsu JK). Mūsu JSK Demoras jātnieki Toms Apermanis ar poniju Feja un Arta Maula ar Leksiku ieguva attiecīgi 15. un 18. vietu.

Maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 100 cm dubultuzvara tika Demoras jātniecēm: pirmā Kate Prizeva ar Lēdiju un otrā Paula Gaile ar Dardedzi. Nedaudz līdz goda pjedestālam pietrūka Grētai Krūmiņai ar Nadīni, kura ierindojās piektajā vietā, bet septītajā – Unda Egendorfa ar Kamaro.

Maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 105 cm, kas bija Latvijas Jātnieku federācijas ieskaites maršruts, startēja jaunieši līdz 18 gadu vecumam. Labāko trijniekā attiecīgi iekļuva Karlīne Ciemiņa ar Vaiperu (z/s Tīraines staļļi, Rīgas nov.), Kitija Līniņa ar Koko (Saldus JSS) un Agnese Grahoļska ar Sinhro (Talsu JK).

Atvērtajā maršrutā ar šķēršļu augstumu 105 cm varēja piedalīties jātnieki bez ierobežojumiem, un pirmās divas vietas ieguva viena jātniece – Kristīne Egle ar Glāstu un Concordi (RJSK Sport De Lux, Liepājas nov.), trešajā vietā atstājot Dzintru Blūmu ar Gvendolīnu (SS Priedes, Liepājas nov.).

Akumulācijas sacensībās ar džokeri un šķēršļu augstumu līdz 115 cm jātnieki ierindojās: 1. vietā Sarmīte Pētersone ar Amadeo (Talsu JK), 2. vietā šo sacensību organizatore Gelinta Egendorfa ar Lēdiju (JSK Demora) un 3. vietā Kristīne Egle ar Glāstu (RJSK Sport De Lux).

Sacensību organizatore un JSK Demora valdes priekšsēdētāja Gelinta Egendorfa atzina, ka īpašu skatītāju atzinību un ovācijas izpelnījusies Demoras un bērnunama Selga jauniešu iestudētā kustību izrāde Zirgi – vienojošais spēks. Izrādē bija redzams kantri stils, sports, vingrojumi uz zirgiem, kā arī jauniešu draudzība ar zirgiem, kas attēlota lielformāta zīmējumos, kuri tapuši projekta ietvaros, ko atbalsta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Egendorfa piebilda, ka laika apstākļi bijuši tuvu ideālam – pēc ilgā sausuma un karstuma perioda naktī uzlijis lietus, kas samitrinājis laukumu, kā arī dienā valdījis silts laiks ar nelielu vēju. Jāšanas sporta sacensības risinājās ar Latvijas Jātnieku federācijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Ventspils domes, Igora Skoka, Radio SWH Ventspils studijas, Leonarda Čamaņa, SIA Vindbūvserviss, IK stādaudzētavas Sarmas 7, SIA Jaunmīlgrāvja ostas kompānija, Gunta Gaiļa, z/s Demora, SIA Arbo, Eggersman, PFIF un zirglietu veikala Kentaurs atbalstu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: