Svaru stieņa spiedēji, uzrādījuši teicamus rezultātus Baltijas valstu čempionātā, kvalificējušies WPC pasaules čempionātam pauerliftingā, kas novembra vidū risināsies Rīgas Olimpiskajā sporta centrā.

Lielisks starts Baltijas valstu čempionātā padevās ventspilniekam Edmundam Andrupam – startējot Masters grupā svara kategorijā līdz 140 kg, viņš ne tikai izcīnīja pirmo vietu savā svara kategorijā, bet bija labākais arī absolūtajā vērtējumā.

Andrups sacensību laikā divas reizes laboja arī Latvijas rekordu, beigās paceļot 280 kg smagu svaru stieni un tādējādi izpildot starptautiskā sporta meistara normatīvu.

Vēl uzvaru izcīnīja un pasaules čempionātam kvalificējās: Inna Tretjaka (līdz 67,5 kg), kas laboja arī Latvijas rekordu; Pauls Krūmiņš (jaunieši 13–15 g., svara kat. līdz 82 kg); Antons Losevs (jaunieši 17–18 g., līdz 100 kg), Helvijs Gūtmanis (Open, līdz 90 kg); Lauris Pāvulāns (Masters, līdz 125 kg); Gvido Kohs (Masters, līdz 110 kg). Vēl vienu zelta medaļu Masters grupā līdz 67,5 kg izcīnīja Agris Vinogradovs, bet pasaules čempionātam viņš diemžēl nekvalificējās.

Otrais Open grupā līdz 90 kg palika Juris Glaņenko, kas gan kvalificējās čempionātam.