BK „Ventspils” vadība ir panākusi vienošanos ar Lietuvas speciālistu Alģirdu Brazi (Algirdas Brazys), kurš nākamos divus gadus uzņemsies komandas galvenā trenera pienākumus, ziņo BK Ventspils oficiālā mājas lapa.

Alģirda Brazis vārds vairākus gadus tika saistīts ar Lietuvas vairākkārtējiem čempioniem - „Žalgiris” komandu. No 1996. gada līdz 2000. gadam bijis „Žalgiris” komandas trenera asistents un kopā ar komandu 1999. gadā kļuvis par Eirolīgas un NEBL čempionu.

Šajā laikā kopā ar toreizējo „Žalgiris” komandas galveno treneri Jonas Kazlauskas lika pamatus „Žalgiris” jauniešu struktūrai un trenēja jaunos basketbolistus. No 2000. gada turpmākās divuas sezonas bijis arī "Žalgiris" komandas galvenais treneris. Pusotru sezonu vadījis arī citu Lietuvas klubu „Alita”, bet no 2004. – 2006. gadam bijis Krievijas kluba Sanktpēterburgas „Spartak” galvenais treneris.

Vienu sezonu aizvadījis arī kā „Tartu Rock” galvenais treneris un kopā ar komandu izcīnījis Igaunijas čempiona titulu. No 2008. – 2009. gadam trenējis BK „Enisey” no Krasnojarskas. Pagājušajā sezonā atgriezās Lietuvā un kļuva par BK „Žalgiris” sporta direktoru.

BK "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis : „ Alģirds Brazis vairākus gadus savā karjerā ir bijis galvenā trenera amatā, līdz ar to viņam ir liela pieredze un zināšanas komandas vadīšanā. Savulaik arī pats spēlējis saspēles vadītāja pozīcijā, turklāt savā trenera karjerā strādājis arī ar jauniešiem. Viņš tiek raksturots kā ļoti stingrs un prasīgs treneris. Leišu basketbola skola ir ar augstu kvalitātes zīmi, kurā ir izauguši daudz labu spēlētāju un treneru, ceram, ka jaunas un patīkamas vēsmas tas ienesīs arī mūsu klubā.”

Jau tuvākajā laikā Alģirds Brazis ieradīsies Ventspilī, lai turpinātu darbu pie komandas komplektācijas nākošajai sezonai, bet 12. jūlijā komanda atsāks kopējos treniņus.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: