Savas pastāvēšanas pēdējos mēnešus Ventspils ostā vada divi Latvijas armijas karakuģi, lēnām pārtapdami metāllūžņos.

Bijušie Latvijas Jūras spēku mīnu kuģi M01 Viesturs un M02 Imanta, kas ražoti 1972. gadā, Latvijā kā dāvinājums no Vācijas nonākuši 1994. gada jūnijā, bet pērn tie nodoti utalizācijai, informē Aizsardzības ministrijas preses nodaļas pārstāve Sandra Brāle.

Iepirkumu konkursā uzvarējis metāllūžņu otrreizējās pārstrādes uzņēmums SIA Kuusakoski, kura darbinieki šobrīd rosās Ventspils ostā. Kuģim MO2 jeb Imanta jau nogriezts deguns, otrs gaida savu kārtu. Ostā sastaptie firmas Kuusakoski vīri stāsta, ka viena kuģa sagriešanai nepieciešams aptuveni mēnesis.

Imanta un Viesturs ir pirmie kuģi Latvijas Jūras spēku vēsturē, no kuriem sabiedrība atvadījās īpašā atvadu ceremonijā. 2009. gada 21. janvārī Liepājas ostā notika svinīga atvadīšanās, kad kuģu karogi tika nolaisti un nodoti to pēdējiem komandieriem un kuģu krustmātēm.

Pavisam Aizsardzības ministrijas aprūpē ir četri mīnu kuģi – M04 Imanta, M05 Viesturs, M06 Tālivaldis, M07 Visvaldis. Savukārt M03 Namejs nodots lietošanai Liepājas jūrniecības koledžai un Liepājas domei. Interesanti, ka Jūras spēku kuģi nosaukumus pārmanto. Piemēram, kuģis Imanta bijis jau 1926. gada Latvijas armijas karaflotē, bet tagad Jūras spēkos strādā jau trešais kuģis ar šādu nosaukumu. Tieši tāpēc Jūras spēku kuģiem tikpat nozīmīgs kā kuģa vārds ir arī borta numurs.

Bez pieminētajiem mīnu kuģu eskadras kuģiem Jūras spēku rīcībā patlaban ir 4 patruļkuģi (P01 Zibens, P02 Lode, P03 Linga, P04 Bulta), 6 krasta apsardzes kuģi (KA 01 Kristaps, KA06 Gaisma, KA 07 Ausma, KA 08 Saule, KA 09 Klints un KA 14 Astra), 3 štāba un apgādes kuģi (A53 Virsaitis, A90 Varonis, A18 Pērkons). 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: