Svētdien, 3. septembrī, Džakartā FIBA 2023. gada Pasaules kausa izcīņas otrā posma pēdējā spēlē Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pārliecinoši pārspēja Brazīlijas izlasi – 104:84 (22:20, 45:42, 81:63), iegūstot tiesības spēlēt astoņu labāko komandu izslēgšanas turnīrā Manilā.

L grupas pēdējā spēlē Kanādas izlase dramatiskā galotnē pārspēja Spāniju (88:85), nodrošinot 1. vietu grupā. Latvijai – otrā pozīcija un ceturtdaļfinālā trešdien plkst.11:45 pēc Latvijas laika jāspēlē ar Vācijas izlasi.

Spēles sākumā Latvijas zonas aizsardzība samulsināja Brazīlijas izlases saspēles vadītāju Jago Santušu (13:6 – 7. minūtē). Pēc minūtes pārtraukuma 40 gadus vecais Marselinjo Huertass sakārtoja sadarbību ar jaudīgo centra spēlētāju Bruno Kaboklo, ar abu pūlēm 10. minūtē izvirzot Brazīliju vadībā (19:20).

Artūra Kuruca precīzais tālmetiens ceturtdaļas pēdējā sekundē ievadīja Latvija 13:2 izrāvienu (32:22 – 12. minūtē), taču tas vēl nebija izšķirošais lūzums. Arī Brazīlijas izlases zona pirmajā puslaikā izrādījās gana efektīva, arī viņiem atradās vīrs, kurš spēja trāpīt no tālienes. Lukass Diass pirmajās četrās spēlēs kopā bija guvis 21 punktu, bet Latvijai pirmajā puslaikā sameta 13 (3p. 3/4). 19. minūtē – 40:40, tiesa, priekšā pretinieki līdz pārtraukumam netika.

Brazīliešiem uz īsu brīdi izdevās pārņemt vadību otrā puslaika sākumā (45:47), taču Artūra Žagara desmit punktu gājiens iekustināja Latvijas uzbrukumu (55:49). Pēc šī nokdauna brazīlieši vēl piecēlās (60:57 – 25. minūtē), bet nākamais trieciens (71:57) palika bez pienācīgas atbildes. Lielākais pārsvars tika sasniegts 36. minūtē – 98:72.

Trešās ceturtdaļas sākums, kad Žagara garāmgājieni un tālšāvieni saplosīja pretinieku aizsardzību, turklāt Andrejs Gražuļa izprovocētā abpusējā piezīme Brazīlijas izlases bīstamākajam spēlētājam Kaboklo bija ceturtā, ierobežojot viņa spēles laiku un aktivitāti.

Tālmetieni 16/33 – 7/24, divpunktnieki 22/33 – 22/40, sodi 12/12 – 19/24. Ja met tik precīzi, nozīmi zaudē pat zaudējums cīņā pie groziem (26-36). Kļūdas 6-11, rezultatīvās piespēles 24-21.

Andrejam Gražulim 24 punkti, 2 bloķēti metieni un 5 rezultatīvas piespēles, Artūram Žagaram 17, Dāvim Bertānam 14, Artūram Kurucam 12 (3p. 4/4), Rolandam Šmitam 10, Kristeram Zorikam 9 (6 piespēles), Rodionam Kurucam 7 (5 atl., 3 piesp.), Artūram Strautiņam 7, Aigaram Šķēlem 4 (5 piesp.).

Brazīlijas izlasei Bruno Kaboklo guva 20 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Jago Santušs 14, Lukass Diass 13.