"VEF Rīga" cīņā ar "Ventspils" komandu otrdien Ventspilī nokļuva vienas uzvaras attālumā no uzvaras "Pafbet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijā. "VEF Rīga" viesos pieveica "Ventspili" ar 98:74 (26:18, 20:24, 32:13, 20:19).

Sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-1 ir Rīgas klubs.

"Vefieši" izvirzījās vadībā jau ar pirmajām izspēlēm un saglabāja vadību līdz 28:28 14. minūtē. Pēc Džeilena Railija divpunktu metiena viesi sestajā minūtē panāca desmit punktu pārsvaru (18:8).

Mājinieki, gūstot astoņus punktus pēc kārtas, pēc Kristapa Ķilpa trīspunktu metiena panāca vadību ar 32:28. Tomēr puslaika beigās vadību atguva viesi, ar eksventspilnieka Māra Gulbja trīspunktu metienu panākot 37:35.

Mača likteni izšķīra trešā ceturtdaļa, kuru ar 32:13 uzvarēja "VEF Rīga". Trešās ceturtdaļas beigās un ceturtās sākumā rīdzinieki piecu minūšu laikā panāca 19:1 izrāvienu, pēc Aleksandra Madsena bumbas trieciena grozā no augšas panākot 85:55.

Atlikušajā cīņas daļā rezultāta starpība svārstījās abpus 25 punktu atzīmei, viesiem līdz 100 gūtu punktu atzīmei pietrūkstot divu punktu.

Uzvarētāju rindās 16 punktus guva Madsens, pa 12 punktiem sakrāja Kristers Zoriks, kuram arī astoņas rezultatīvas piespēles, un Gulbis, pa 11 punktiem guva Reišons Hemondss un Ronalds Karijs, kuri izcīnīja attiecīgi septiņas un sešas atlēkušās bumbas, bet desmit punktus guva Anrijs Miška.

Ventspilniekiem rezultatīvākais ar 13 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Deniss Krestiņins, bet desmit punkti un piecas atlēkušās bumbas Aurima Majauska kontā.

Nākamā spēle notiks ceturtdien Rīgā, un, ja nepieciešams, nākamie mači būs 21. maijā Ventspilī un 23. maijā Rīgā.