BK "Ventspils" basketbolisti Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas izšķirošajā spēlē beidzot uzvarēja savā laukumā, "Ogri" pieveicot 77:73 un 22. reizi kluba vēsturē iekļuva finālā, kurā būs jātiekas ar "VEF".

Maču labāk iesāka Ginta Fogela trenētā komanda, pēc spēlētas pusotras minūtes atrodoties priekšā ar 5:1. Ogrēnieši atbildēja ar 13:2 izrāvienu, pārņemot vadību. Ceturkšņa turpinājumā viesi palielināja pārsvaru līdz astoņiem punktiem, bet izskaņā Guntis Sīpoliņš un Kristiāns Šulcs pietuvoja kurzemniekus līdz piecu punktu deficītam.

Ulda Švēdes padotie nedaudz sekmīgāk darbojās arī otrajā ceturksnī. Pēc spēlētām piecarpus minūtēm Jāņa Antropa trejacis deva lielāko pārsvaru mačā basketbola klubam ''Ogre'' - plus 11. Tuvojoties puslaika pārtraukumam, Artūra Ausēja un Kristapa Medisa precīzie raidījumi ļāva ''Ventspils'' basketbolistiem izlīdzināt rezultātu ceturtdaļā un uz ģērbtuvēm doties ar mīnus pieci - 35:40.

Pēc pārtraukuma ventspilniekiem izdevās lauzt mača gaitu. Lerijs Tomass trešā ceturkšņa vidū panāca neizšķirtu, pēc kā sekoja desmit bezatbildes punkti no mājinieku puses. Desmitminūtes galotnē Ausēja trejacis ļāva īsajā pārtraukumā ar plus astoņi doties ''Ventspils'' klubam - 56:48. Uzņemto kursu mājinieki noturēja arī sērijas izšķirošajā desmitminūtē, ātri panākot divciparu pārsvaru. Divas minūtes līdz beigām Tomasam tika piešķirta nesportiskā piezīme, tomēr ''Ogre'' to pilnībā izmantot nespēja, gūstot tikai vienu punktu no soda metienu līnijas. ''Ventspilij'' galotnē izdevās nosargāt panākumu un sasniegt LBL finālu - 77:73.

Mājinieku uzvaru ar 21 gūtu punktu kaldināja uzbrūkošais aizsargs Artūrs Ausējs. 13 punktus pievienoja Guntis Sīpoliņš, bet pa 11 punktiem sameta Kristaps Mediss un Lerijs Tomass. Vēl divciparu robežu gūtajos punktus sasniedza Kristaps Ķilps, kurš guva tieši desmit punktus. ''Ogres'' rindās iespaidīgs double-double Kristapam Dārgajam - 17 punkti un tikpat bumbas zem groziem, no kurām desmit (!) izcīnītas uzbrukumā. Uzbrucējs arī pievienoja sešas piespēles.

• Kurzemnieki izcīnīja pirmo uzvaru šajā pusfinālsērijā kā mājinieku komanda. Četrās iepriekšējās cīņās bija uzvarējuši viesi. Kas tāds LBL vēsturē vēl nebija pieredzēts. Basketbola klubs ''Ventspils'' sasniedza piekto LBL finālu kopš 2016. gada. Ventspilnieki Latvijas Basketbola līgas finālā spēlēs 22. reizi kluba vēsturē.

Finālsērija starp ''VEF Rīga'' un ''Ventspils'' vienībām startēs jau svētdien, 8. maijā ''Rimi'' Olimpiskajā centrā. Ogrēniešus, savukārt, sagaida bronzas sērija pret ''Latvijas Universitātes'' basketbolistiem.

''Ventspils'' - ''Ogre'' 77:73 (17:22, 18:18, 21:8, 21:25)

Ventspils: Ausējs 21 (5 rp), Sīpoliņš 13 (7 ab), Tomass 11 (5 rp, 4 pb), Mediss 11, Ķilps 10 (3 pb), Krestiņins 4, Jaunzems 4, Šulcs 3, Zotovs.
Ogre: Dārgais 17 (17 ab, 6 rp, 35 eff), Antrops 17, Niksons 13, Magone 9, Juciks 6, Sirsniņš 6 (8 ab), Zēbergs 3, Blaus 2, Poška.