"Pafbet" Latvijas-Igaunijas basketbola līgā Kurzemes derbiju izbraukumā uzvarēja "Ventspils" basketbolisti, kuri Liepājā guva panākumu ar rezultātu 98:73, tādējādi turnīra tabulā ierakstot 15. uzvaru.

Turnīra vicelīderes "Ventspils" sezonas 15. uzvaru Latvijas-Igaunijas līgā kaldināt palīdzēja Kristaps Ķilps, kurš pretinieku grozā sabēra 18 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Savukārt "duouble-double" rādītājus sasniedza lietuvietis Deniss Krestiņins, kurš atzīmējās ar 16 punktiem un 14 izcīnītām bumbām zem groziem.

"Liepājas" vienībā pilnu statistikas lapu sapildīja Zigmārs Raimo, kurš guva 15 punktus, sagrāba astoņas atlēkušās bumbas, pārtvēra trīs pretinieku bumbas un bloķēja divus metienus. Pa 14 punktiem mājinieku rindās guva Roberts Bērziņš un Juris Vītols.

Sākumsastāvi:
Liepāja: Bērziņš, Krastiņš, Hlebovickis, Raimo, Šiliņš.
Ventspils: Tomass, Būmeisters, Jaunzems, Krestiņins, Šeļakovs.

Pirmajā ceturtdaļā ļoti ņipri aizsardzībā strādāja liepājnieki, Zigmāram Raimo jau pirmo piecu minūšu laikā bloķējot divus metienus, bet Robertām Bērziņam tiekot pie trīs pārtvertām bumbām, kas deva mājiniekiem vadību ar 14:7. Sākoties spēlētāju maiņām, "Ventspils" no rezervistu soliņa savu spēli varēja pastiprināt, kamēr liepājniekiem rezervē bija vien pavisam jaunie spēlētāji. Ceturtdaļas izskaņā liepājnieku pārsvars izkusa un pēc desmit minūtēm "Ventspils" bija priekšā ar 22:20.

Otrā ceturkšņa sākumā divus trejačus grozā raidīja ventspilnieku aizsargs Kristiāns Šulcs, sasniedzot viesiem deviņu punktu pārsvaru. Puslaika pēdējā minūtē divus metienus "Ventspils" labā realizēja Kristaps Ķilps, aizsūtot komandas atpūtā pie 13 punktu viesu komandas vadības - 48:35.

Otrajā puslaikā efektīga epizode padevās Raimo, kurš pārtvēra pretinieka bumbu un ātrajā uzbrukumā ar vienu roku trieca bumbu grozā no augšas, sadeldējot starpību līdz desmit punktiem. Mājinieku cerības iesaistīties cīņā par uzvaru tika apslāpētas trešās ceturtdaļas vidū, kad Ginta Fogela padotie guva septiņus punktus pēc kārtas. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm komandas šķīra 14 punkti.

Pēdējā periodā viesi 20 punktu vadības atstatumu pārsniedza pēc Šulca trešā precīzā tālmetiena, Gulbenes basketbola audzēknim panākot +22. Vislielāko pārsvaru "Ventspils" sasniedza ar savu pēdējo metienu, kad no stūra trīs punktu metienu grozā raidīja Nikolajs Zotovs. Skanot spēles beigu signālam, ar rezultātu 98:73 savu sezonas 14. uzvaru guva "Ventspils" komanda, tādējādi saglabājot turnīra vicelīderes statusu un ar interesi gaidot šovakar Tallinā notiekošās spēles iznākumu.

"Liepāja" - "Ventspils" 73:98 (20:22, 15:26, 18:19, 20:31)
Liepāja: Raimo 15 (8 atl.b.), Bērziņš 14, Vītols 14, Krastiņš 12, Hlebovickis 9, Šiliņš 5, Salmiņš 4, Meinarts, Soldatenoks.
Ventspils: Ķilps 18 (8 atl.b.), Krestiņins 16 (14 atl.b.), Šulcs 11, Jaunzems 10, Mediss 10, Būmeisters 9, Tomass 7, Ausējs 6, Zotovs 6, Šeļakovs 5, Ozers.

• -1
    Renars Z 17.02.2022, 18:00:16

Apsveicu ar uzvaru. Bet kad Ventspils futbols atgriezīsies virslīgā, labprāt stadionā atbalstītu.