"Pafbet" Latvijas-Igaunijas līgas līdervienība "Ventspils" izbraukuma spēlē pret Valmieras komandu izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, kura klubam ļauj turēt ieņemto pozīciju turnīra tabulas pašā virsotnē.

"Valmieras Glass"/"Vidzemes Augstskola" saspringtā mājas spēlē ar rezultātu 70:80 (21:19, 14:21, 25:18), piekāpās turnīra līdervienībai "Ventspils".

"Ventspils" komandā Artūrs Ausējs bija rezultatīvākais, gūstot 21 punktu, izcīnot septiņas atlēkušās bumbas, sešas reizes rezultatīvi piespēlējot un pretiniekiem izprovocējot sešas personiskās piezīmes. 17 punktus guva Lerijs Tomass, 13 - Andrejs Šeļakovs.

Sākumsastāvi:
Valmiera: Greitāns, J.Kaufmanis, Liepiņš, Jonāts, Iļjins.
Ventspils: Tomass, Ausējs, Ķilps, Sīpoliņš, Šeļakovs.

Turnīra līdervienībai "Ventspilij" padevās labāks spēles ievads, Lerija Tomasa un Artūra Ausēja tālmetieniem panākot rezultātu 19:9 par labu kurzemniekiem. Tomēr pirmās ceturtdaļas pēdējās trīs minūtēs valmierieši veica 12-0 izrāvienu, kas ļāva ceturksni Edmunda Valeiko trenētajai komandai pabeigt vadībā ar rezultātu 21:19.

Otrajā ceturtdaļā divu vīru sadarbība starp Jāni Kaufmani un Viktoru Iļjinu ļāva valmieriešiem panākt piecu punktu pārsvaru. Pirmā puslaika izskaņā pretsparu gan deva lietuvietis Deniss Krestiņins, kurš īsā laikā sakrāja sešus punktus, liekot mājiniekiem uz ģērbtuvēm doties ar ar piecu punktu deficītu - 35:40.

Otrais puslaiks iesākās ar Gunta Sīpoliņa precīzu trejaci, bet savu artavu desmit punktu vadības pārsniegšanai pielika Kristaps Ķilps. Valmieriešiem savu sezonas rezultatīvāko spēli aizvadīja Klāvs Dubults, taču ar viņa pūlēm vien nepietika, lai būtiski deldētu kurzemnieku pārsvaru. Ceturtdaļas izskaņā Dubultam pievienojās viņa novadnieks Kārlis Apsītis un caurgājienos rezultatīvi bija brāļi Kaufmaņi, tādējādi dodot valmieriešiem nelielu vadību - 60:58.

Vidzemnieku pēdējās ceturtdaļas sākumā gūtajiem pieciem punktiem viesi atbildēja ar savu 17-0 izrāvienu, tādējādi ievirzot maču sev labvēlīgā gultnē. Teju astoņu minūšu tukšo sēriju valmieriešiem no soda metiena līnijas pārtrauca Ervīns Jonāts, bet tobrīd jau bija par vēlu, lai atgrieztos cīņā par uzvaru. "Ventspils" savu sezonas piekto uzvaru guva ar rezultātu 80:70.

"Valmiera Glass/ViA" - "Ventspils" 70:80 (21:19, 14:21, 25:18, 10:22)
Valmiera: Dubults 19 (8 atl.b.), Liepiņš 13, Apsītis 12, J.Kaufmanis 8, Jonāts 6, E.Kaufmanis 6, Engers 2, Salenieks 2, Iļjins 2, Greitāns.
Ventspils: Ausējs 21 (6 rez.p.), Tomass 17, Šeļakovs 13, Ķilps 8, Krestiņins 8, Sīpoliņš 5, Būmeisters 3, Mediss 3, Jaunzems 2, Šulcs.