BK Ventspils pirmajā pārbaudes spēlē savā laukumā uzņēma Liepāju, jau no mača sākuma izvirzījās vadībā un izcīnīja uzvaru 84:74,

Viesiem palīdzēt nevarēja saspēles vadītājs Renārs Birkāns, kurš gan Ventspilī bija ieradies, bet mačam tā arī nesaģērbās. Toties treneriem Artūram Visockim-Rubenim un Kristam Pīterniekam pievienojies Juris Umbraško, kurš pirms tam ilgstoši bija strādājis Igaunijā – gan kā spēlētājs, gan treneris. Ventspils šoreiz spēlēja bez Denisa Krestiņina, toties laukumā devās amerikānis Lerijs Tomass, kurš pirmajā ventspilnieku pārbaudes mačā nepiedalījās.

Laukuma saimnieki ātri izvirzījās vadībā ar vairāk nekā viena metiena pārsvaru, bet ceturtdaļu noslēdza ar +7 (24:17). Pēc īsās atpūtas krietni labāk maču atsāka ventspilnieki, ātri tiekot pie plusiem, kas rakstās ar divciparu skaitli, bet ceturtdaļas otrajā pusē panāca arī savus lielākos plusus – 40:23. Līdz pārtraukumam Liepāja gan prata nedaudz pietuvoties, tomēr starp komandām joprojām bija 12 punkti (47:35).

Otrā puslaika sākumā liepājnieki vēl nedaudz sadeldēja savus mīnusus, tomēr mājinieki atbildi parādā nepalika un atjaunoja savu pārsvaru. Viesiem bieži vien izdevās savus uzbrukumus noslēgt efektīgā veidā, bet mājinieki atbildēja ar izspēlēm uz groza apakšu vai tālmetieniem un rezultāta starpība īpaši nemainījās. Pēc trim ceturtdaļām Ventspils bija vadībā 68:55, bet arī pēdējās desmit minūtes turpinājās līdzīga valsēšana – tikko viesi bija tikuši zem -10, mājinieki veica mazo izrāvienu un varēja uzelpot.

Ceturtdaļas vidū par šovu parūpējās mājinieku kapteinis Andrejs Šeļakovs, vispirms iespaidīgi ietriecot no augšas, bet jau nākamajā uzbrukumā trāpīja no tālās distances. Skanot spēles beigu signālam starp komandām bija apaļi desmit punkti – 84:74.

Šeļakovs bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 17 punktiem (viņam arī 7 atlēkušās bumbas), bet pa 11 sameta Tomass un Artūrs Ausējs. Viesiem 18 punkti Zigmāram Raimo un 14 punktus pievienoja Verners Kohs.

Sestdien Ventspils savā laukumā uzņems Neptūnas ar Sandi Buškevicu treneru korpusā.

Ventspils – Liepāja 84:74 (24:17, 23:18, 21:20, 16:19)
Ventspils: Šeļakovs 18 (7ab), Tomass 11, Ausējs 11, Ķilps 10, Jaunzems 7, Būmeisters 6 (7ab, 8rp), Sīpoliņš 6, Jelmanis 5, Šulcs 5
Liepāja: Raimo 18, Kohs 14, Žunda 9, Šiliņš 9, Bērziņš 9, Krastiņš 7, Vītols 6, Jakubauskis 2, Hlebovickis, Vuciņš, Salmiņš