Ventspils Olimpiskās vienības svarcēlājs Artūrs Plēsnieks otrdien Tokijas olimpiskajās spēlēs svarcelšanas sacensībās svara kategorijā līdz 109 kilogramiem izcīnīja bronzas medaļu.

Plēsnieks A grupā sacensības sāka ar pārliecinoši paceltiem 175 kilogramiem. Arī 180 kilogrami, kaut arī grūtāk, tika pacelti pārliecinoši. Savukārt jauns Latvijas rekords - 183 kilogrami - šoreiz nebija pa spēkam, nespējot fiksēt stieni iesēdienā.

Raušanā ar jaunu olimpisko rekordu (195 kilogrami) uzvarēja Armēnijas pārstāvis Simons Martirosjans. Uzbekistānas pārstāvis Akbars Džurajevs uzrāva 193 kilogramus, bet trešais ar 189 kilogramiem bija bulgārs Hristo Hristovs, Plēsniekam ar 180 kilogramiem dalot sesto vietu.

Grūšanu kā piektais grupā Plēsnieks sāka ar paceltiem 220 kilogramiem. Otrajā mēģinājumā Plēsniekam padevās arī 225 kilogramu smagais stienis, atkārtojot pašam piederošo Latvijas rekordu grūšanā. No cīņas par medaļām izstājās irānis Ali Hašemi, kurš divreiz nepacēla 226 kilogramus, bet vēl reizi - 228 kilogramus. Plēsnieks trešajā mēģinājumā ar jaunu Latvijas rekordu uzgrūda 230 kilogramus, summā fiksējot 410 kilogramus un nodrošinot bronzas medaļu.

Svarcēlājam Artūram Plēsniekam šīs bija trešās olimpiskās spēles, kurās viņš piedalījās, iepriekš 2016. gada Riodežaneiro spēlēs ieguva astoto vietu, bet 2012. gada Londonas spēlēs septīto vietu.

Atgādinām, ka iepriekš Tokijas Olimpiskajās spēlēs lieliski startējuši citi Ventspils Olimpiskās vienības sportisti - Kārlis Lasmanis un 3x3 basketbola izlase kļuva par čempioniem, bet svarcēlājs Ritvars Suharevs svara kategorijā līdz 81kg izcīnīja 6. vietu.

Komentāri (7)

• 0
    Vadims Kevrelis 03.08.2021, 16:12:53

Sveicam Artūru un protams nenogurdināmo treneri par sava darba ieguldījumu čempionā.