Svarcēlājs Ritvars Suharevs olimpiskajās spēlēs debitējis ar sesto vietu svara kategorijā līdz 81 kg, turklāt raušanā un summā viņš sasniedza jaunus Latvijas rekordus.

Ritvars Suharevs savam pirmajam mēģinājumam raušanā pieteica 158kg svaru, ko neizdevās pacelt. Arī otrais mēģinājums viņam pilnībā pārliecinošs nebija, taču rezultāts tika ieskaitīts, un trešajā mēģinājumā Suharevam tika pieteikts 163kg svars, kas bija par vienu kilogramu lielāks nekā viņam pašam piederošais Latvijas rekords. 22 gadus vecais Suharevs savā olimpiskajā debijā ar 163kg svaru tika galā ļoti pārliecinoši un laboja valsts rekordu svara kategorijā līdz 81kg.

Daudziem favorītiem tikmēr ar saviem pieteiktajiem svariem īpaši gludi negāja, un Ritvars pēc raušanas sacensībām ieņem dalītu ceturto vietu. Līderis ar 170kg ir ķīnietis Sjaojuns Ļu, otrajā vietā ir itāli Antonino Picolato ar 165kg, bet trešajā pozīcijā ir Redžepbajs Redžepovs no Turkmenistānas ar 164kg. Savukārt 163kg kopā ar Suharevu pacēla trīs sportisti.

Grūšanā Suharevs sāka ar 190kg, ko ar grūtībām, taču pacēla un ieguva ieskaitītu rezultātu. Otrajā mēģinājumā viņš svaru pacēla par pieciem kilogramiem un tika galā arī ar 195kg smago svaru stieni, kas jau ļāva viņam summā labot Latvijas rekordu (līdz šim 357kg).

Trešajā mēģinājumā Ritvars pieteica 198kg svaru, kas būtu par vienu kilogramu pārspēts Latvijas rekords arī grūšanā, taču šis mēģinājums tomēr neizdevās. Attiecīgi Suharevs sacensības pabeidza ar 358kg summā.

Liela neveiksme tikmēr bija Redžepovam, kurš grūšanā tā arī netika ne pie viena ieskaitīta mēģinājuma un palika bez rezultāta. Taču citi konkurenti pacēla vairāk nekā Suharevs, viņu apsteidza arī raušanā pieticīgi startējušais amerikānis Herisons Mauruss, un Latvijas svarcēlājs ieguva sesto vietu.

Tas ir Latvijas sportistu pagaidām otrais labākais rezultāts šajās olimpiskajās spēlēs, tikai aiz 3x3 basketbolistu iegūtās zelta medaļas. Vieta labāko sešiniekā Latvijai ir otrajās OS pēc kārtas - pirms pieciem gadiem Rio ceturto vietu savā disciplīnā ieguva Rebeka Koha.

Zelta medaļu ieguva Ļu, kurš pārliecinoši nosargāja savas līderpozīcijas. Savukārt uz sudraba pozīcijām pacēlās dominikānis Zakariass Bonnats, kurš grūšanā pacēla 204kg un summā pārspēja Picolato, kuram pēdējā mēģinājumā neizdevās pacelt pasaules rekordu. Picolato attiecīgi ieguva bronzu

Svarcelšanā Latviju šajās spēlēs pārstāv arī Artūrs Plēsnieks. Viņam starts paredzēts 3. augustā.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    karlito 31.07.2021, 16:12:01

    Ir OK! Apsveicu!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: