26. un 27. jūnijā Jelgavā otro gadu pēc kārtas notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem, U-18, U-20 un U-23 vecuma grupās. Sacensībās piedalījās arī vairāki Ventspils olimpiskās vienības sportisti, kuri kopā izcīnīja astoņas medaļas - sešas zelta un divas sudraba.

Par Latvijas čempioniem kļuva Māra Grīva tāllēkšanā ar rezultātu 6.28m, Jānis Leitis 400m skrējienā distanci veicot 47.00 sekundēs, Ruslans Smolonskis 10km soļošanā 42:00,57, Rūta Kate Lasmane trīssoļlēkšanā 13,75m, Mareks Ārents un Ildze Bortaščenoka kārtslēkšanā. Mareks pārleca 5.55m augstu latiņu, bet Ildze 3.30m. Sacensību otrajā dienā Mareks Ārents pēc Pasaules Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") punktu tabulas ieguva 1143 punktus, kas bija dienas labākais rezultāts.

Sudraba medaļas šķēpa mešanas sacensībās izcīnīja Rolands Štrobinders ar rezultātu 80.86m un Madara Palameika 60.09m. Jānis Svens Grīva un Gundega Grīva ierindojās 4. vietā. Jānis šķēpu aizmeta 72.45m tālu, bet Gundega 46.93m.

Savas noslēdzošās sacensības aizvadīja Ventspils tāllēcēja Lauma Grīva, kura aizlēca 6.24 metru tālumā un izcīnīja trešo vietu. Laumas Grīvas personīgais rekords ir 2011. gadā Valmierā sasniegtie 6.86 metri. Lauma ir pārstāvējusi Latviju 2012. gada Londonas olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos.

Sacensību rezultātus skatīt: ŠEIT

Komentāri (2)

• 0
    Vadims Kevrelis 28.06.2021, 13:39:11

Sveicam uzvarētājus un protams viņu trenerus.

• 0
    Baltic 28.06.2021, 13:59:31

Labdien! Apsveicu arī tos Ventspilniekus, kas izcīnījuši medaļas un nav šeit pieminēti. Īpašs sveiciens Jurim Petrovičam, kura audzēkņi vairākas medaļas izcīnījuši.

p.s. Kādēļ Ventas Balss raksta par tiem Ventspilniekiem, kas ir olimpiskās vienības sastāvā? Ir vēl medaļnieki, kas ir Ventspilnieki arī ikdienā vairāk nekā dažs labs no olimpiskās vienības