Futbola klubs "Ventspils" 19. jūnijā informējis Latvijas Futbola federāciju (LFF) par komandas atsaukšanu no turpmākas dalības Virslīgas čempionātā. Lēmums tiek pamatots ar nespēju nodrošināt komandas turpmāku finansēšanu un uzturēšanu.

Ar lielām problēmām FK “Ventspils” aizvadīja jau pagājušo sezonu, tomēr pēc tās dzēsa visus parādus, bet ziemā devās uz treniņnometni Turcijā, kas lika domāt, ka finansiālā situācija nostabilizējusies. Taču jau sezonas sākumā kļuva skaidrs, ka tā tas nav. Šobrīd ventspilnieku sastāvā palikusi tikai divi leģionāri, bet laukumā galvenokārt dodas dublieru komandas spēlētāji.

Klubā ir problēmas ar algu izmaksām, kas gan nav vienīgie parādi – iekrājies arī nodokļu parāds, kas būtu jāsamaksā līdz 29. jūnijam un arī par dažādu pakalpojumu apmaksu. Komandai bija arī problēmas noorganizēt izbraukuu mačus un ticamākais, ka uz 21. jūnijā paredzēto maču ar “Metta” ventspilnieki nebrauktu, arī ja uz mūžu no futbola izmestais pašreizējais kluba īpašnieks Adlans Šišhanovs nepasteigtos ar komandas atsaukšanu no Virslīgas.

"Šonedēļ tikāmies ar kluba pārstāvjiem un galveno treneri, pārrunājot aktuālo situāciju kluba iekšienē. Pēc šīs sezonas notikumiem klubā un ap to ar sapratni uztveram, ka kopējā situācija ir vairāk nekā sarežģīta. Kluba vairākuma akcionāri uz atvērtu dialogu ar LFF nav izgājuši. Sarunās ar mazākuma akcionāriem un pašvaldības pārstāvjiem saprotam, ka viņu skatījumā kluba atjaunošanās reālistiskākais scenārijs ir profesionālās darbības apturēšana ar mērķi tuvākajā nākotnē atgriezties Latvijas pieaugušo klubu futbola sistēmā no zemākajām līgām. Sekosim līdzi šiem plāniem un savu iespēju robežās centīsimies palīdzēt Ventspils pieaugušo futbolam drīzā nākotnē atgriezties Latvijas sacensību kartē. No pašvaldības pārstāvjiem esam saņēmuši indikācijas, ka pilsētas jauniešu futbola sistēma no šīm izmaiņām necietīs," situāciju komentē LFF prezidents Vadims Ļašenko.

 "Vēlreiz vēlamies uzsvērt, ka Ventspils futbols un tā devums Latvijas futbolam ir kas daudz vairāk nekā dažu atsevišķu personu negodprātīgās darbības. Viņu rīcība ir nesusi smagas sekas pilsētai, čempionātam, spēlētājiem un līdzjutējiem. Cilvēkiem, kuri nes par to atbildību, nav nekāda sakara ar to, kas patiesībā ir Ventspils futbols un cik svarīga ir tā vieta Latvijas futbola vēsturē. Ticam, ka nākotnē Ventspils profesionālais futbols atgriezīsies savos augstumos," skaidro Ļašenko.

Pirmdien, 21. jūnijā, paredzētā spēle starp FK "Metta" un FK "Ventspils" komandām ir atcelta. Čempionāta turpmāko spēļu precizētais kalendārs tiks publicēts tuvākajā laikā.

Vairāk par sitiuāciju Ventspils futbolā, par Šišhanova ienākšanu klubā un nākotnes perspektīvām lasiet otrdienas laikrakstā “Ventas Balss”.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -1
  Guntars Shenfelds 21.06.2021, 14:07:44

  Jautājums raksta autoram?Vai Šišhanovs vienpersoniski atsauca komandu šobrīd no virslīgas,jeb to izdarīja FK Ventspils komandas vietējie pārstāvji?

 • -1
  Neimanis 21.06.2021, 15:46:37

  Cik es esmu informēts, atsaucējs bija galvenais īpašnieks, tātad Šišhanovs. Vēl sapņojot par spēlēšanu 1. līgā....

 • -2
  karlito 21.06.2021, 14:22:18

  Likumsakarīgi un skumji....

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: