27. septembrī plkst. 16. Zlēku luterāņu baznīcā skanēs baroka laika dižā komponista Johana Sebastiana Baha mūzika. Bahu dzimtas ciltskokā ir vairāki komponisti, kas strādājuši arī pirms J. S. Baha, tāpēc šajā koncertā būs iespēja dzirdēt viņa tēvoču - Johana Mihaela Baha un Johana Kristofa Baha - mūziku.

Koncertā piedalīsies senās mūzikas ansamblis "Modus Vivendi": Maruta Mikožāne (soprāns), Daiga Būda (soprāns), Baiba Mežsēta (alts), Miķelis Zumbergs (tenors), Pēteris Vaickovskis (bass un mākslinieciskais vadītājs), Ainārs Paukšēns (baroka čells) un Kristiāna Vaickovska (pozitīvs).

Kopš Mārtiņa Lutera reformācijas (1517. gads) ir pagājis nedaudz vairāk nekā piecsimt gadu, Latvijas teritorijā luterānisms ienāca nedaudz vēlāk, tāpēc piektās simtgades atzīmēšana joprojām ir aktuāla. M. Lutera laikā ieviestās tradīcijas mūzikā, pirmkārt, jau korālis, vēlāk kļuva par nozīmīgu žanru un iedvesmas formu jau minētajai Bahu dzimtai. Tieši luteriskais korālis ir šīs koncertprogrammas vadmotīvs, kas ļauj izsekot tā attīstībai šoreiz caur Bahu dzimtas mantojumu.

Mācītājs Jānis Kalniņš Zlēku draudzes vārdā visus mīļi aicina uz koncertu, piebilstot, ka publika redzēs arī Ugāles ērģeļbūves darbnīcas jaunāko opusu – īpaši šim ansamblim būvētu pozitīvu.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: