Nedēļas nogalē divus Latvijas-Igaunijas līgas mačus viesos aizvadīja BK Ventspils basketbolisti, abos izcīnot pārliecinošas uzvaras.

Vispirms ventspilnieki viesojās Tallinā pie Kalev/TLU komandas, kuras rindās spēlē bijušais Ventspils kapteinis Mareks Jurevičus. Mača pirmās desmit minūtēs aizritēja visai līdzīgā cīņā (24:20 viesu labā), bet nākamajās divās ceturtdaļās ventspilnieki tika pie izšķirošā pārsvara. Atsevišķi tās tika uzvarētas 63:36 un pārsvars palielināts līdz 31 punktam. Pēdējās desmit minūtes Ventspils basketbolisti jau atļāvās nospēlēt mierīgākā ritmā, tomēr tāpat izcīnīja ļoti drošu uzvaru 105:84.

Rezultatīvākais ar 21 punktu bija Māris Gulbis, 17 sameta Vess Vašpuns, bet Raiens Luters guva 16 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Jurevičus mājinieku rindās izcēlās ar deviņiem punktiem.

Jau nākamajā dienā Ventspils spēlēja ar Tartu Ulikool komanda, tiekot pie vēl vienas pārliecinošas uzvaras, tiesa, mača scenārijs bija nedaudz citādāks. Jau ceturtās minūtes ievadā mājinieki sasauca minūtes apspriedi, jo Artura Visocka-Rubeņa padotie bija izvirzījušies vadībā 16:5. Būtiskas izmaiņas laukumā pēc tas gan nenotika. Ceturtdaļā ventspilnieki guva 32 punktus, bet puslaika noslēgumā jau tika arī septītajā desmitā – 61:35. Otrais puslaiks bija tikai formalitāšu kārtošana, kurā ventspilnieki savu pārvaru nezaudēja, taču neizmantoja iespēju tikt pie sezonas septītā simtpunku panākuma, šoreiz izcīnot uzvaru 99:70.

Jānis Bērziņš šajā mačā guva 20 punktus, izcīnīja 12 atlēkušas bumbas un atdeva četras rezultatīvas piespēles. 20 punkti arī Vašpunam, bet Ronalds Zaķis atzīmējas ar 19. Jāpiebilst, ka Igaunijas izbraukumā laukumā atgriezās arī Klāvs Čavars, bet Jāņa Kaufmaņa ierindā vēl nebija.

Ar komandu nebija arī Lindarda Jaunzema, kurš pēc abpusējas vienošanās pametis klubu un pievienojies Parnu Sadam, kurš šo sezonu aizvada cits bijušais ventspilnieks Lauris Blaus.