Uzvaru sēriju FIBA Eiropas kausā turpina BK "Ventspils" basketbolisti, kas savā laukumā ar 111:74 sagrāva Nīderlandes čempionus "Landstede Hammers", izcīnot astoto uzvaru pēc kārtas.

Pēc nepilnām četrām nospēlētām minūtēm ventspilniekiem visus sešus punktus bija guvis Klāvs Čavars, Kurzemes klubam atrodoties iedzinējos ar 6:13. Tomēr ceturtdaļas otrajā pusē lieliski nospēlēja Jānis Bērziņš un no rezervistu soliņa nākušais Māris Gulbis - mājinieki veica izrāvienu 12:0 un ceturtdaļu noslēdza savā labā 28:23. Otrajā ceturtdaļā "Ventspils" tikai palielināja savu pārsvaru, pieliekot arī tai treknu punktu - pēdējās sekundēs tālmetienu iemeta gan Kristaps Gludītis, gan līdz ar beigu signālu arī Bērziņš, panākot 60:36.

Otrajā puslaikā vienīgā nopietnā intriga bija vien tā vai "Ventspils" atkal sasniegs 100 punktu robežu, jo tā šosezon turnīrā izcēlusies ar vidēji 99,7 punktiem. Tas pierādījās arī laukumā. Ja pirmos divus punktus guva viesi, pēc tam ar 18 pēc kārtas atbildēja ventspilnieki. 100 punktus "Ventspils" sasniedza ceturtās ceturtdaļas vidū, kad kārtējo tālmetienu realizēja Gludītis, bet duelis noslēdzās ar rezultātu

"Ventspils" pieteikumā pirmoreiz kopš 26. oktobra bija Vess Vašpuns. Viņš laukumā devās trīs minūtes pirms cīņas beigām, kad dueļa liktenis jau bija izšķirts un prata atzīmēties ar četriem punktiem.

Rezultatīvākais ventspilniekiem ar 22 punktiem bija Jānis Bērziņš, trāpot četrus no pieciem tālmetieniem, kamēr 19 punkti (2p - 9/10) un deviņas atlēkušās bumbas bija Klāvam Čavaram, bet pa 16 punktiem sameta Māris Gulbis un Timotijs Šortss.

Citā šīs apakšgrupas spēlē trešdien Ainara Bagatska trenētā "Kyiv" grūtā cīņā ar 80:78 (24:18, 23:21, 18:17, 15:22) uzvarēja "Egis Kormed", līdz ar to, kad 8. janvārī Ventspilī viesosies ukraiņi, tā būs cīņa par pirmo vietu.

Artūrs Visockis-Rubenis, “Ventspils” galvenais treneris: «Esmu lepns, ka mūsu komanda šodien rādīja tiešām labu sniegumu, izpildīja spēles plānu 30 no 40 spēles minūtēm. Mēs izpildījām to, par ko pirms spēles bijām vienojušies, varbūt vienīgi izņemot pašu spēles sākumu un pašas beigas. Pārējā laikā spēlējām ļoti disciplinētu basketbolu, kas bija nepieciešams, lai apturētu šo komandu. Tā izceļas ar netipisku basketbolu Eiropai, jo ļoti daudz skrien ātrajos uzbrukumos. Principā jau metiena brīdī kāds dežūrē otrā galā, un visu nedēļu faktiski gatavojāmies tieši tam. Otra lieta bija spēle uz postu un izspēlēs ārā metējiem, kā arī viņi guva ļoti daudz punktus. Šīs divas lietas mēs viņiem noņēmām nost un divas ceturtdaļas aizsardzībā nospēlējām tuvi izcilībai. Taču šo rezultātu mēs varam izbaudīt pāris stundas, jo jau sestdien mums gaida ļoti nopietns pārbaudījums un brauciens uz Ogri, kur, cerams, mums arī ļaus spēlēt fizisku basketbolu, kā esam to pieraduši darīt FIBA spēlēs. Tagad nopietni gatavosimies šai spēlei.»

Ventspils - Landstede Hammers 111:74 (28:23, 32:13, 30:16, 21:22)
Ventspils: Bērziņš 22 (3p 4/5), Čavars 19 (2p - 9/10, 9ab), Šortss 16, Gulbis 16, Kaufmanis 13, Gludītis 9, Zaķis 8 (7ab), Vešpuns 4, Jaunzems 2, Luters 2 (14ab), Vītols, Ķilps.