FK Ventspils futbolisti viesos cīnījās neizšķirti 2:2 ar Maltas klubu Gžira United, tā divu spēļu summā svinot drošu uzvaru 6:2 un iekļūstot Eiropas līgas 3. kvalifikācijas kārtā, kur gaida tikšanās ar Portugāles klubu Vitoria.

Uzvara savā laukumā un spraigās spēļu kalendārs lika ventspilnieku treneriem maču sākt citādākā sastāvā, nekā bija devies laukumā. Pirmo reizi šajā sezonā Eiropas līgas mačā starta sastāvā devās Eduards Tīdenbergs un Abdulahi Alfa, tiesa nigēriešu pussargs puslaika beigās jau tika nomainīts. Ventspils pirmās 45. minūtes aizvadīja faktiski tikai savu vārtu priekšā, turklāt arī ielaida vārtus un varēja ielaist vēl, taču mājinieki citas iespējas nerealizēja. Viesiem pirmajā puslaikā bija viena laba iespēja, bet bumbu atvairīja vārtu stabs.

Arī otrā puslaika sākumā uzbrukumā vairāk atradās Gžira United, tiekot arī pie bīstamiem soda sitieniem, taču pamazām apgriezienus uzņēma arī viesi. To noteikti var saistīt arī ar maiņām – 55. minūtē laukumā devās Lukass Vilella, 14. minūtēs vēlāk spēlē iesaistījās Mihailo Serhijčuks, bet 72. minūtē rezultāts kļuva 1:1. Teicami soda sitienu no metriem 30 izpildīja Jevgeņijs Kazačoks, raidot bumbu pašā vārtu devītniekā.

Septiņas minūtes vēlāk tajā pašā devītniekā šāva Serhijčuks, tikai viņš to izdarīja no spēles, sitienu izkārtojot sev pats – 2:1! Maltiešu azarts ar to pašu apsīka, tomēr mača izskaņā viņi atkal uzbruka vairāk, bet kompensācijas laika izskaņā arī panāca izlīdzinājumu, kad pēc stūra sitiena soda laukumā veiklākais izrādījās brazīlietis Žefersons, gūstot savus otros vārtus spēlē.

Lai gan Ventspils rādīto spēli nevar nosaukt par labu, galvenais – uzvarēt divu spēļu summā – ir paveikts. Trešo kvalifikācijas kārtu Eiropas līgā ventspilnieki pēdējo reizi bija sasnieguši 2013/.2014. gada sezonā, kad Jurģa Pučinska vadībā pārspēja Velsas Airbus UK (1:1, tālāk ļāva tikt viesos gūtie vārti) un Luksemburgas Jeunesse Esch (5:1), bet pēc tam piekāpās Izraēlas Maccabi Haifa (0:0, 0:3). Šoreiz pretī stāsies Portugāles pagājušās sezonas piektais spēcīgākais klubs Vitoria, kas divu spēļu summā ar 5:0 pieveica tos pašus luksemburgiešus.

Pašreizējā informācija liecina, ka ventspilniekiem pirmo maču nākamajā nedēļā jāaizvada savā laukumā, par ko šoreiz acīmredzot kļūs Daugavas stadions Rīgā.

Gžira United - Ventspils 2:2 (1:0)

Vārti: Žefersons 16`, 90`+3 - Kazačoks 72`, Serhijčuks 79`
Brīdinājumi: Sambs 16`, Korbolans 85` - Osipovs 30`, Mčedlišvili 64`, Kazačoks 76`, Serhijčuks 90`
Ventspils: Mahnovskijs - Mčedlišvili, Alfa (Palavandišvili 44`), Tīdenbergs (Serhijčuks 69`), Mamahs - Aijeguns, Kazačoks, Alsenā - Osipovs (Vilella 55`), Monteiro, Svārups.
Divu spēļu summā: ar 6:2 uzvarēja "Ventspils"

Komentāri (9)

• -1
    Bruns Svilis 02.08.2019, 10:22:05

Atkal toto esot aizgājis. Beidzamās minūtēs ielaistie vārti un spēlētāju uzvedība laukumā, un kā arī toto kantoru netipiskie koeficienti liecina par to. Jo koeficientu ticamība par to, ka būs Ventspils uzvara, ar katru minūti līdz spēles beigām mazinājās, kaut gan bija 2:1 vadībā. Padomā!

• -2
    keda 02.08.2019, 10:25:02

licēji vaimanā, bet paši likmju ņēmēji gan neko traku koeficientu izmaiņās nesaskata, tā kā ej nu sazini, kas tur šoreiz bija. Pieredzējuši cilvēki saka, ka nebija šī tā spēle, uz kuru jāvārās. Ta jau redzēs, vai būs kādas papildus ziņas par FKV eiropas un ne tikai sezonu.

• -3
    keda 02.08.2019, 10:31:29

Nu re, vins komentārs no būkijiem tomēr ir:
    @BookieDew
    Paskatoties koeficientu kustības spēles laikā ir diezgan skaidrs, ka “betting tirgus” gaidīja, ka 4.vārtus spēlē gūs tieši Gzira. Varbūt @kajbumba būs vienalga, bet @UEFA Integrity šo noteikti pamanīs un nevajag būt pārsteigtiem, ka ar laiku būs jautājumi.

• 0
    karlito 02.08.2019, 20:45:17

Apsveicu komandu! ceru,ka viss ir kārtībā,gan ar to incidentu spēles beigās,gan ar paustajiem viedokļiem par iespējamo toto......
    Gatavojamies pret Portugāles klubu!

• -2
    Latvija pāri visām! 03.08.2019, 16:24:08

Slikti, ka spēle notiek Rīgā.
    Kam par to jāpateicas?
    "Bordo" varēja uzņemt, bet portugāļus ne?
    Te sapulcinātu pilnu stadionu, tur diez vai.
    Baisā 'mājas spēle' saucas, izsmiekls.

• 0
    karlito 03.08.2019, 16:31:12

Kurzemniek,varbūt dēļ apgaismojuma trūkuma? Mani arī tracina šī lieta..ar ko tad franči bija sliktāki par šiem portugāļiem?

• -1
    Latvija pāri visām! 03.08.2019, 23:45:16

Ar apgaismojuma trūkumu vienmēr aizbildinās tā vietā lai sarunātu spēles laiku, kad apgaismojumu nevajag.