Zviedrijas pilsētā Burosā notika Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā. Sacensību trešās dienas vakarā uz starta finālsacensībās trīssoļlēkšanā devās Ventspils olimpiskās vienības un sporta skolas “Spars” sportiste Rūta Kate Lasmane, kura izcīnīja trešo vietu aizlecot 13,48m tālu.

Eiropas U20 čempionāta trīssoļlēkšanas finālā sacentās 12 sportistes. Rūta augsto vietu uz goda pjedestāla sasniedza jau ar pirmo mēģinājumu, kad aizlēca 13,48 metrus tālu. Otrais mēģinājums latvietei padevās neveiksmīgs, bet trešajā viņa aizlēca 13,21 metru, atkrītot uz trešo vietu, jo Aleksandra Načeva no Bulgārijas trešajā piegājienā sasniedza 13,81 metra atzīmi. Nākamajos mēģinājumos Lasmane pietuvojās jau uzrādītajam rezultātam, tomēr tas tā arī palika nepārspēts, dodot viņai godpilno trešo vietu.

Šajā disciplīnā pirmo vietu ar 14 metriem izcīnīja grieķiete Spiridola Karidi, bet otrā ar 13,81 metru palika Aleksandra Načeva.

Rūtas Kates Lasmanes sērija - 13.48m, x, 13.21m, 13.44m, 13.25m, x.