Viļānu novadā Dekšārēs notika Latvijas Kausa 1. posms svarbumbu celšanā, kurā sportisti sacentās raušanas disciplīnā, individuālās un komandu ieskaitēs. Sportisti startēja četrās vecumu grupās – jaunieši līdz 18, juniori, pieaugušie un veterāni sieviešu un vīriešu grupās.

Ventspils svarbumbu celšanas klubu „Ventspils ATLANTS” sacensībās pārstāvēja četri sportisti, kuri godam pārstāvēja pilsētu un izcīnīja vairākas godalgotas vietas.

Zelta medaļu svara kategorijā līdz 63 kg sieviešu grupā izcīnīja Karine Gagaeva, kura 16 kg smago svarbumbu uzrāva 105 reizes. Otra mūsu sportiste Linda Stratova ierindojās 5. vietā junioru grupā un 6. vietā sieviešu grupā svara kategorijā līdz 63 kg, uzraujot 12 kg smagu svarbumbu 80 reizes.

Sudraba medaļu svara kategorijā līdz 78 kg veterānu grupā izcīnīja Artūrs Tančins, kurš 24 kg smago svarbumbu uzrāva 191 reizi. Vasilijs Giņko uzstādīja jaunu Latvijas rekordu svara kategorijā līdz 105 kg, paceļot desmit minūtēs 32 kg smago svarbumbu 194 reizes, bet Kausa posmā šī svara kategorija tika apvienota ar svara kategoriju virs 105 kg un apvienotās kategorijas kopējā ieskaitē Vasilijs izcīnīja sudraba medaļu.

Komandu stafetē un komandas kopvērtējumā Ventspils svarbumbu celšanas kluba „Ventspils ATLANTS” sportisti ierindojās 4. vietā.

Jāpiebilst, ka mūsu sportisti ir izcīnījuši iespēju piedalīties Eiropas čempionātā svarbumbu celšanā, kas no 30. maija līdz 2. jūnijam notiks Vācijas pilsētā Stolbergā.