Četras uzvaras pēc kārtas Junioru attīstības hokeja līgā izcīnījuši Ventas 2002 hokejisti, tā turpinot pakaļdzīšanos regulārās sezonas līderei Daugavpils Dinaburgai, no kuras atpaliek par punktu.

Decembra vidū ventspilnieki Daugavpilī nenosargāja trīs vārtu pārsvaru, pēdējo ripu ielaižot 17 sekundes pirms pamatlaika beigām, bet pēc tam piekāpjoties pēcspēles metienu sērijā (5:6). Nākamajos četros mačos Venta 2002 izcīnījusi četras uzvaras, turklāt trīs no tām pamatlaikā. Viesos ar 7:3 tika sagrauti Mārupes hokejisti, pēc tam savā laukumā ar 7:2 jaņos atstāti arī liepājnieki, bet Valmierā gandrīz atkārtojās Daugavpils scenārijs, tiesa, šajā mačā mūsējiem nācās atspēlēties. No 1:3 tika panākts 4:3, bet pēc tam arī 6:4, tomēr arī šoreiz pamatlaikā nosargāt uzvaru neizdevās.

Pēcspēles metienu sērijā gan veiksme bija Ventas pusē – pēc vairākiem neveiksmīgiem metieniem pirmais trāpīja Ralfs Brasls, Alens Bergmanis savus vārtus nosargāja neieņemtus un ventspilnieki triumfēja ar 7:6. Braslam šajā mačā trīs vārti (statistikā tiek ierakstīts arī uzvaru nesušais bullītis) un divas rezultatīvas piespēles, bet pagaidām pēdējā mačā ar šādu pašu statistiku izcēlās pat divi spēlētāji, piecus punktus sakrāja trīs hokejisti un tāpat trīs spēlētāji savāca hettriku.

Ventspilnieki viesojās pie Pārdaugavas hokejistiem un jau pirmajā periodā paveica ļoti daudz, lai mājās dotos ar uzvaru. Pēc diviem Mārtiņa Feifera un vieniem Brasla vārtiem Venta jau 11. minūtē panāca 3:0, bet perioda beigās tablo rādīja jau 5:1. Otrās trešdaļas sākumā pirmais savu hettriku noformēja Brasls, bet nepilnas divas minūtes vēlāk to pašu paveica arī Feifers (7:1).

Nākamos divus vārtus vēl šajā pašā periodā guva mājinieki, bet punktu šīm 20 minūtēm pielika Raivo Freidenfelda otrais un Ventas astotais precīzais metiens. Trešais savu hettriku sasniedza tieši Freidenfelds, panākot 10:3 (pirms tam precīzs bija arī Kristers Petraškevičs), turklāt viņam tāpat kā Braslam vēl divas rezultatīvas piespēles. Tieši pusē no vārtu guvumiem asistēja pieredzējušais Edgars Cgojevs. Mača izskaņā ventspilnieki ielaida vēl vienus vārtus, galu galā svinot uzvaru ar 10:4.

Pēc 20 mačiem Dinaburgas rēķinā ir 48 punkti, Venta 2002 atpaliek par punktu, bet trešie ar 36 punktiem 19 spēlēs ir liepājnieki. Pēc četru apļu turnīra labāko kvartets izspēlēs vēl divus apļus, tā arī noskaidrojot pirmos čempionus un pārējos medaļniekus.

Ventspils hokejisti atrodami starp labākajiem arī individuālās statistikas rādītājos. Cgojevs ar desmit vārtiem un 31 piespēli ir otrais rezultatīvākais spēlētājs, bet pārliecinoši labākais ir daugavpiliešu līderis Artūrs Kuzmenkovs, kuram tāpat piespēļu vairāk nekā vārtu guvumu – 21 vārti, 47 piespēles. Otrais labākais komandā un piektais līgā ir Elvis Kaimiņš (17+30), bet septītais čempionātā ir Freidenfelds ar 28 punktiem (14+14, Ventā 12+13).

Nākamo maču Venta 2002 aizvadīs 13. janvārī, kad savā laukumā uzņems Mārupes komandu (18 spēles, 18 punkti).