Viļānu novada Dekšārē notika Latvijas Čempionāts svarbumbu celšanā klasiskā divcīņā. Sacensībās piedalījās četri Ventspils svarbumbu celšanas kluba “Ventspils Atlants” biedri, kuriem izdevās izcīnīt godalgas un čempionu titulus.

Jauniešu U-18 grupā svaru kategorijā līdz 53 kg meiteņu grupā Linda Stratova izcīnīja 3. vietu. Viņa 8 kilogramus smago svarbumbu pacēla 217 reizes un uzstādīja jaunu personisku rekordu. Tas kļuva par viņas pēdējo startu jauniešu grupā un no nākamā gada viņa turpinās sacensties jau junioru grupā U-22.

Pieaugušo grupā čempionu titulu ieguva Artūrs Tančins un Vasilijs Giņko. Abi startēja ar 24 kg svarbumbām. Artūrs svara kategorijā līdz 78 kg divcīņā summā ieguva 184 punktus (grūšana - 91 + raušana - 186/2), kas ļāva viņam ievērojami pārspēt savus pretiniekus. Vasilijs startēja kategorijā līdz 105 kg un ar rezultātu 187,5 punkti (grūšana -77 + raušana 221/2), kļuva par čempionu. Jevgeņijs Gordejevs ieņēma trešo vietu ar 167,5 punktiem (24 kg svaru, grūšana - 98 + raušana 139/2). Sacensības beigās šis trio kopā piedalījās stafetē, izcīnot sudraba medaļas pieaugušo komandu konkurencē.

Veterānu grupā mūsu sportisti izcīnīja čempionu titulus – Vasilijs Giņko bija labākais 40-49 gadu vecuma grupā absolūtā kategorijā, bet Artūrs Tančins bija labākais 50-59 gadu vecumā.

Sacensību noslēgumā ar Latvijas Sporta veterānu savienības (LSVS) goda diplomiem tika apbalvoti labākie Latvijas svarbumbu sporta pārstāvji. LSVS laureātu diplomi par starptautiskajiem sasniegumiem sportā Latvijas valsts 100 gadu jubilejas gadā tika piešķirti ventspilniekiem - Vasilijam Giņko un Artūram Tančinam.

Tādējādi Ventspils svarbumbu cēlāju ieguldījums ir ierakstīts Latvijas sporta vēsturē, viņu sasniegumus iespējams apskatīt Latvijas Sporta muzeja izstādē starp citu sporta veidu pārstāvjiem.