FK "Ventspils" futbolisti pirmo reizi šajā sezonā prata pieveikt līderi RFS komandu, savā laukumā svinot uzvaru 2:0 un tā turpinot cīņu par čempionu titulu.

RFS komandas sastāvā pēc diskvalifikācijas izciešanas atgriezās ukraiņu uzbrucējs Maksims Marusičs. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, malā nācās palikt pašmāju aizsargam Vladislavam Sorokinam. "Ventspils" pēc nesekmīgas spēles ar "Riga" veica veselas piecas izmaiņas sastāvā. Malā palika četri leģionāri - Amansiu Fortišs, Vasilijs Pavlovs, Abdulgafars Mamā un Steniu Nivaldu, bet diskvalifikācijas dēļ maču bija jāizlaiž Vadimam Žuļevam. Starta vienpadsmitniekā atgriezās Ritvars Rugins, kā arī Dovē Vomē, Eliu, Abdulahi Alfa un Amadu Pedro.

Mača ievadā Virslīgas līdervienība RFS izvēlējās vairāk uzturēties savā laukuma pusē, gaidot iespējas ātrajos uzbrukumos. Tiesa, neko vairāk par neprecīzu Vomē tālsitienu ventspilnieki no šīs situācijas neizspieda. Spēles 8. minūtē, tverot bumbu savā soda laukumā, kļūdījās "Ventspils" vārtsargs Vitālijs Meļņičenko, taču par laimi mājiniekiem tuvumā esošais Roberts Savaļnieks pie vārtsarga izlaistās bumbas netika. Jāatzīst, ka labās malas aizsargs Savaļnieks bija aktīvākais savas komandas rindās pirmajā puslaikā, pāris reizes saasinot spēli pie pretinieku soda laukuma. Kurzemniekiem ar īpašu aktivitāti izcēlās Anastasijs Mordatenko, taču ne viņam bija lemts kļūt par puslaika varoni.

21. minūtē Alfa ar labu piespēli atrada Tosinu Aijegunu, kurš, veicot pāris soļus uz priekšu, no attālās distances trieca bumbu vārtos - 1:0. Šie vārti Aijegunam bija sestie čempionātā. Neilgi pēc ielaistajiem vārtiem RFS nācās veikt piespiedu maiņu, savainoto Beku Vačiberadzi aizvietojot Milanam Savičam. Serbu aizsargam tā bija atgriešanās savas komandas sastāvā pēc triju spēļu diskvalifikācijas. Tuvāk pārtraukumam RFS centās atrast veidus, kā uzlauzt sāncenšu aizsardzību, taču sevišķi bīstamas situācijas pie Meļņičenko sargātajiem vārtiem tā arī neprata izveidot.

Otrajā puslaikā rīdzinieki sāka spēlēt augstāk, iegūstot lielu bumbas kontroli. Tomēr bīstamākais moments puslaika ievadā radās mājiniekiem - Aijeguns aizskrēja no Savaļnieka un no salīdzinoši tuvas distances aizspēra bumbu pāri vārtiem. Pēcāk sekoja jaudīgs nogrieznis RFS izpildījumā, kura laikā viesi izveidoja četras labas vārtu gūšanas iespējas. Vispirms no izdevīgas pozīcijas garām aizsita Eliveltu, bet divas minūtes vēlāk Aleksandrs Fertovs nespēja noslēgt partnera centrējumu. Spēles 57. minūtē bīstami tiešo brīvsitienu izpildīja Roberts Savaļnieks, taču savā vietā bija Meļņičenko. Pēc brīža sekoja stūra sitiens, kur ļoti tuvu vārtu guvumam jau bija Savičs.

Pretiniekiem atstājot brīvās zonas, labas iespējas sāka rasties "Ventspilij". Pēc dzeltenzilo centrējuma no labās malas Kaspars Ikstens izlaida no rokām bumbu, kas pēc tam, iespējams, piezemējās aiz vārtu līnijas... Spēles 78. minūtē rīdzinieku cerības uz atspēlēšanos samazināja Fertova asais izklupiens pret Ruginu, par ko pirmais saņēma otro brīdinājumu un tika noraidīts no laukuma. RFS jau spēlējot mazākumā, momentu izveidoja Maksims Marusičs, kurš ielauzās soda laukumā un sita virsū vārtsargam Meļņičenko. Pēc mirkļa straujais "Ventspils" uzbrukums noslēdzās ar vārtu guvumu - spēcīgs un precīzs sitiens uz maiņu nākušajam gruzīnam Guli Mandžgaladze (2:0). Mača izskaņā Aijeguns pretuzbrukumā varēja panākt 3:0, aizsitot bumbu tikai nedaudz garām tuvajam stūrim.