Ventspils basketbolisti trešdien, 6. jūnijā, izbraukumā uzvarēja "VEF Rīga" ar 81:78, LBL finālsērijā bija pārāki ar 4-2 un desmito reizi vēsturē izcīnīja Latvijas čempionu titulu.

Kurzemnieki regulārajā sezonā apspēlēja VEF divās no trijām savstarpējām spēlēm, tādējādi iegūstot tiesības finālsēriju sākt savā laukumā. Sekoja panākumi finālsērijas pirmajā un piektajā spēlē Ventspilī, kā arī ceturtajā un sestajā cīņā Rīgā.

Roberts Štelmahers kļuva par čempionu trešo reizi piecu sezonu laikā (Ventspils 2014, Valmiera 2016, Ventspils 2018). Viņš ir vienīgais treneris, kuram izdevies atņemt troni – trīskārt – komandai, kura izcīnīja piecus no septiņiem iepriekšējiem nacionālajiem tituliem (2011-2013, 2015, 2017).

Basketbola klubs “Ventspils” nopelnīja desmito Latvijas titulu 19 sezonu laikā. Kurzemnieki 2000. un 2001. gadā triumfēja Armanda Krauliņa vadībā, savukārt no 2002. līdz 2006. gadam dominēja, uz komandtiltiņa stāvot Kārlim Muižniekam un Ainaram Zvirgzdiņam. Astotajā piegājienā 2009. gadā komandu līdz titulam aizveda Agris Galvanovskis.

Akselis Vairogs kļuva par četrkārtēju Latvijas čempionu (kā spēlētājs 2009, 2014, 2016, kā treneris 2018).Ceturtais tituls Ronaldam Zaķim – centra spēlētājs trīskārt cēlis čempionu kausu Ventspils rindās (2009, 2014, 2018) un vienreiz VEF sastāvā (2015).

Otrais panākums Mārim Gulbim (2014, 2018), Ingum Jakovičam (2015, 2018) un Aigaram Šķēlem (2016, 2018). Pirmā zelta medaļa Rihardam Lomažam, Robertam Freimanim, Denisam Ikovļevam, Dominesam Bernetam, Emanuelam Ubillam, Juliusam Jucikam, Maiklam Brusevicam un Dāvim Gūtmanim (piecas spēles, tai skaitā 22. aprīlī).

Rīdzinieki ceturto spēli pēc kārtas aizvadīja bez kāju savainojušā kapteiņa Mareka Mejera. Arī viņu starta piecinieks bija neierasts, taču pirmajās minūtēs gana efektīvs. VEF spēlēja no pirmā numura pozīcijām, ar vairākiem precīziem metieniem izraujoties vadībā – 5:0, 8:4. Nākamajās epizodēs Kārters un Artis Ate guva otrās iespējas punktus – 12:4. Agresivitātei bija blakusefekts – ļoti ātri sakrājās komandas piezīmes. Uz maiņu laukumā iznākušais Aigars Šķēle sodīja pretiniekus, ar septiņu punktu sēriju strauji samazinot starpību – 15:13.

Pirmās ceturtdaļas otrā puse bija ne mazāk bagāta pārkāpumiem. Abpusēja tehniskā piezīme (Lomažs, Brauns), nesportiskais pārkāpums Klāva Čavara izpildījumā pret Ronaldu Zaķi. Ventspilnieku centram neveicās brīvmetienu izpildē, tādēļ ciemiņiem neizdevās panākt sāncenšus. VEF rindās Kaspars Vecvagars enerģiski un precīzi meta pa grozu, īsā laikā sakrājot deviņus punktus, bet viņa komanda izvirzījās vadībā ar 27:20.

Nākamās ceturtdaļas sākumā Kens Brauns panāca 29:20, tomēr līdz divciparu pārsvaram rīdzinieki netika. Ventspils brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība (BUB) – Bernets, Ubilla, Brusevics – dzēsa divas trešdaļas starpības. VEF centās atrauties, taču Jucika piecu punktu sērija un Māra Gulbja trāpījums ļāva viesiem 17. minūtē panākt neizšķirtu – 37:37. Kurzemes leģionāri turpināja izcelties arī nākamajās epizodēs. Ikovļeva un Brusevica tālmetieni pirmo reizi nodrošināja ciemiņiem pārsvaru – 37:43. Īsi pirms puslaika pārtraukuma Ikovļevs iemeta arī tālu divpunktnieku – 37:45.

VEF bija pārsvars uzbrukuma bumbās (7-5), gūtajos punktos pēc kļūdām (9-0) un otrās iespējas punktos (10-7), taču divkārt lielākais piezīmju skaits (7-15, brīvmetieni 3/3 pret 11/17) un izcilā Ventspils precizitāte metienos no spēles gremdēja rīdziniekus purvā. Viesi pirmajā puslaikā realizēja 60% metienu gan perimetra iekšienē, gan ārpusē (2p 9/15, 3p 6/10). “Deviņvīru spēks” nepievīla – punktus kārtējo reizi guva visi deviņi pieteiktie spēlētāji.

Otrā puslaika ievadā ventspilnieki paveica to, kas komandām neizdevās pirmajās 20 minūtēs – panāca divciparu pārsvaru. Lomaža brīvmetieni un Jucika četru punktu sērija nodrošināja pieklājīgu atrāvienu – 39:53. Ventspils garie spēlētāji zem pretinieku groza jutās visai komfortabli. Rīdzinieku piezīmju problēmas turpināja briest – trešās ceturtdaļas vidū Peresam bija četri pārkāpumi, Braunam, Kārteram un Helmanim trīs. VEF mazo spēlētāju neatlaidība palīdzēja atspēlēt pusi starpības, taču Ikovļevs atbildēja ar tālmetienu – 50:60. Vēl pēc brīža rezultāts atgriezās “nulles punktā” – 50:64. Lai kā centās mājinieki, pusstundas beigās viņi tuvāk netika – 55:69.

Peress, spēlējot uz piezīmju robežas, vadīja pēdējo VEF ofensīvu. Trīs minūtēs izdevās atspēlēt sešus punktus (61:69). Lomažs tuvāk nelaida – 61:71. Peress iemeta pats un nogādāja bumbu perimetrā Vecvagaram, kura metienu kavēja Juciks. Oļegs Latiševs noskatījās atkārtojumu un neieskaitīja grozu, taču bumba palika rīdziniekiem. Brīdī, kad viņi to zaudēja, Peress saņēma piekto personisko piezīmi... Saspēles vadītājs atstāja laukumu, bet viņa kolēģis Brauns iemeta tālmetienu – 66:71. Pretējā pusē Juciks izgrūstīja Bērziņu – 66:73. Gulbim neizdevās trāpīt trīspunktnieku, mājinieki atkal tuvojās – 68:73. Sekoja nesekmīgu uzbrukumu apmaiņa, kamēr Brusevics ātrajā pārejā atspēlēja bumbu Lomažam – 68:75.

Brauna divpunktnieks un Vecvagara pašaizliedzība aizsardzība dāvāja vēl vienu cerību. Pirmais divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām guva divus punktus ar sodu – 73:75. Šķēle lēcienā atbildēja ar diviem punktiem, bet Brauns turpināja graizīt viesu aizsardzību – 75:77. Rīdzinieki izturēja vēl vienu aizsardzību un Kārters 78 sekundes pirms finālsvilpes iemeta trīspunktnieku – 78:77. Ventspilniekiem vajadzēja 12 sekundes un Māra Gulbja metienu, lai atgūtu vadību – 78:79. Kaspars Bērziņš netrāpīja tālmetienu, bet 10 sekundes pirms svilpes sekoja abpusējas kļūdas. Kārtera pēdējais metiens nekrita grozā. Paliekot 1,1 sekundei VEF pārkāpa noteikumus un Bārnets realizēja abus brīvmetienus – 78:81.

VEF Rīga – BK Ventspils 78:81 (27:20, 12:27, 16:22, 23:12)
VEF: Brauns 22, Peress 16 (5pp), Vecvagars 13, Kārters 7 (8ab), Ate 7, Bērziņš 5, Čavars 4, Janičenoks 2, Helmanis 2; Zotovs, Gromovs, Misters. Galvenais treneris Jānis Gailītis. Treneri Jevgeņijs Kosuškins, Dāvis Čoders. Fiziskās sagatavotības trenere Līga Kļaviņa. Ārsts Mārtiņš Pulveris. Fizioterapeits Harijs Hanzens.
Ventspils: Juciks 15, Lomažs 12, Šķēle 12, Bernets 10, Ikovļevs 9 (6ab), Ubilla 8, Zaķis 6, Brusevics 5, Gulbis 4. Galvenais treneris Roberts Štelmahers. Treneri Akselis Vairogs, Gints Fogels.

Sērijā 4-2 Ventspils labā.

Komentāri (7)

• -9
    AN 06.06.2018, 22:13:59

Mēs sitīsim tos melnbaltos, arvien, arvien!

• -8
    karlito 07.06.2018, 07:07:48

Urā,tas atkal ir noticis,Ventspils čempioni! Cepuri nost,cīnījāmies kā lauvas! Sveiciens Baronam,un parējiem ''atbalstītājiem''...
    Es i makten priecīgs,kā tu?

• -2
    Barons 07.06.2018, 12:29:07

karlito kung.
    Paldies par sveicien.
    To Basket-bol ir būt Spēl,kur pulk ir atkarig no laimig izdošanos.To nav karš uz Dzīvib un Nāv,le zinat.Un es nebūs ilg un dikt sērot.
    Cit gad akal būs vinnet VEF.

• -3
    keda 07.06.2018, 20:42:33

Nožēlojams, patmīlīgs un visu aizvainots trollis tu esi Baron. Le zināt, švaukstiņ ;)

• -8
    keda 07.06.2018, 09:56:50

Vakar vienkārši nebija iekšās neko ierakstīt! Sveicu visus, kas ticēja un visus kas to paveica! Mēs esam čempioni! Kauss atgriežas mājās!!!

• -3
    Peace Duke 07.06.2018, 21:03:56

Lemberdzēni normālu drāti iedeva priekšpēdējā spēlē, bet nu slotas kāts divreiz neižšauj. Bišķi zilie iekrita un ar to pietika! Apsveicu BKV fanus, bet nu nākamgad būs pēršana atkal :-)