BK "Ventspils" basketbolisti, aizvadot teicamu spēli uzbrukumā, tomēr nespēja izcīnīt uzvaru pār Turcijas klubu "Gaziantep", kas grozam uzbruka vēl precīzāk un arī realizējot vairāk metienu - zaudējums 91:103.

Turcijas kluba uzbrukums izteikti balstījās uz ārzemniekiem. Ārējā līnijā bumba pārsvarā atradās Patrika Millera un Šona Armanda rokās, savukārt tuvāk grozam uzbrukumus pabeidza Rolands Freimanis un Roberts Kārters. Minētā četrotne pirmajā puslaikā guva visus 47 Gaziantepas punktus, turklāt Armands jau spēles sākumā trāpīja trīs tālmetienus.

Armands turpināja izcelties perimetrā, otrās ceturtdaļas vidū divreiz panākot viesiem 15 punktu pārsvaru – 23:38 un 26:41. Amerikānis trāpīja 6 no 7 trīspunktu metieniem, līdz pārtraukumam Ventspils grozā salādējot 22 punktus. Kurzemniekiem atradās savs snaiperis. Par to kļuva Rihards Lomažs – talsenieks pirmā puslaika pēdējās sešas minūtēs iemeta četrus tālmetienus, no tiem vienu ar sodu. Pavisam Lomažs realizēja 5 no 6 trīspunktniekiem, guva 18 punktus un palīdzēja mājiniekiem strauji samazināt starpību – 42:47.

Divi labākie snaiperi otrajā puslaikā atvilka elpu, taču vispārējā tendence nemainījās – Gaziantepas leģionāri no perimetra turpināja demolēt Ventspils aizsardzību. Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum viesi noturēja 60% precizitāti (!) trīspunktu metienos, realizējot 16 no 27 mēģinājumiem. Arī ventspilnieki meta atzīstami (11/22 jeb 50%), taču veiksme vairāk smaidīja ciemiņiem.

Tuvāk grozam Roberta Štelmahera vīri nespēja atrast pretlīdzekļus Rolandam Freimanim. Pieredzējušais spēka uzbrucējs bija uz viļņa, šajā spēlē nekļūdoties ne reizi un sametot 17 punktus (2p 6/6, 3p 1/1, 1p 2/2). Otrajā puslaikā viņam pievienojās turku mazie spēlētāji Džans Oguts un Eroldžans Džinko, kā arī slovēņu uzbrucējs Jura Balažičs. Ventspils kapteinis Gulbis atstāja laukumu ar piecām piezīmēm, Lomažs iemeta vēl pāris tālmetienu, taču atspēlēties neizdevās.

Ventspils – Gaziantep 91:103 (21:28, 21:19, 26:31, 23:25)
Ventspils: Lomažs 27 (2p 1/1, 3p 8/10, 1p 1/1; 4ab, 5rp, eff 35), Gulbis 19 (2p 4/7, 3p 2/3, 1p 5/6), Juciks 16, Ubilla 10 (5ab, 12rp), Hamiltons 7 (5ab, 7rp), Zaķis 7 (5ab), Jakovičs 3, Barnets 2, Bruševics; Grinbergs, Ķilps

Komentāri (2)

• 0
    еs 25.01.2018, 16:25:52

Bez Šķēles un Bruševica spēles zīmējums mainās - tas bija redzams jau 2.puslaikā pret V/V.

Klubam vajag ieviest skaidrību:
    a) ja Bērziņš šosezon nespēlēs, tad tā arī vajag pateikt (ja spēlēs - tad kad?);

• 0
    keda 26.01.2018, 09:31:13

Tagad jau treneris ir vairāk atbildīgs par sastāvu,. Domāju, šo ņēma kā metēju, bet nu vēl jāpieslīpē, kā uz šamo spēlēt labāk.