Pie ceturtā panākuma Čempionu līgas turīrā tikuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas arī viesos prata pieveikt pašreizējos kausa īpašniekus "Iberostar Tenerife", šoreiz svinot uzvaru 71:65.

Izbraukuma maču pret Spānijas ACB līgas komandu “Tenerife” Ventspils sāka ļoti neveiksmīgi – pirmajās trīs minūtēs četrus punktus guva Juciks, un tie ilgu laiku palika “Ventspils” vienīgie punkti. Pirmajā ceturtdaļā, nespējot tikt galā ar pretinieku aizsardzību, “Ventpils” nokļuva iedzinējos ar 6:17.

Taču viss mainījās otrajā ceturtdaļā, kurā “Ventspils” uzbrukums jau bija pavisam citā līmenī. Jau dažu pirmo minūšu laikā ar leģionāru Hamiltona un Ubillas palīdzību rezultāta starpība bija praktiski dzēsta (18:20). Ar precīzu tālmetienu izcēlās Aigars Šķēle, un “Ventspils” arī sekmīgi nospēlēja aizsardzībā pirmā puslaika izskaņā, kad pēdējās trijās minūtēs ielaida tikai divus punktus. Toties pēdējā minūtē tālmetienu iemeta Ingus Jakovičs, izvirzot vadībā jau “Ventspili” (30:29), bet pašā pēdējā uzbrukumā “Ventspils” ar lielisku saspēli izkārtoja tālmetienu Mārim Gulbim, kurš nekļūdījās un panāca 33:29.

Trešajā ceturtdaļā “Ventspilij” izdevās noslāpēt titulēto pretinieku centienus mainīt spēles gaitu. Vairākus svarīgus tālmetienus realizēja Jakovičs, un pēdējā ceturtdaļā tika sagaidīta ar pārsvaru 48:44. Un tad “Ventspilij” izdevās ļoti svarīgs izrāviens, sākot pēdējo ceturtdaļu ar 11:2, kad trejačus iemeta Brusevics, Šķēle un Ubilla, bet pie danka tika Juciks.

Šķēles metiens palīdzēja “Ventspilij” uz brīdi iegūt 14 punktu pārsvaru (62:48), un “Tenerife” vairs nespēja atgūties, lai gan ar veiksmīgu metienu plus sodu vēl tika līdz septiņu punktu atstatumam. Škēle 22 sekundes pirms beigām iemeta abus sodiņus (69:60) un bija nekļūdīgs vēl pēc brīža. “Tenerife” pēdējās sekundēs vēl iemeta tālmetienu, bet šī mača likteni tas vairs nemainīja - “Ventspils” uzvarēja ar 71:65!

”Tenerife”-“Ventspils” 65:71 (17:6, 12:27, 15:15, 21:23)
Tenerife
: Tobijs 20 (9ab), Vaits 14, Abromaitis 8 (9ab), Basass 8, Ričoti 6, Vaskess 4, San Migels 3, Niangs, Alens, Beirans 6ab, Poņitka
Ventspils: Šķēle 19 (7ab), Jakovičs 12, Ubilla 11 (8rp), Juciks 10, Brusevics 8, Zaķis 4 (6ab), Hamiltons 4, Gulbis 3, Lomažs, Gabričs

Komentāri (2)

• -1
    keda 14.12.2017, 08:22:35

Šis bija super! Godīgi sakot, neticēju nemaz, bet tu redz kā! Ar visu to, ka Hamiltons ātri sapelnīja sodus un Gulbim ne tā labākā spēle, tomēr droša uzvara! Huh, tagad neatslābt!