VK Ventspils Latvijas 1. līgas volejbolā pirmā apļa spēles noslēdz ar četrām uzvarām un piekto vietu kopvērtējumā.

Pēdējā šī gada cīņā mūsu volejbolisti izbraukumā tikās ar Rundāles-Bauskas spēlētājiem. Neskatoties uz to, ka ventspilnieku pretinieki turnīra kopvērtējumā ar divām uzvarām ieņem priekšpēdējo vietu, cīņa neizvērtās kā viegla pastaiga. Tas izpaudās mājinieku viesmīlībā, neatstājot pirmajā setā nekādas cerības ventspilniekiem un uzvarot tajā ar 25:17. Iespējams, ka šāda mūsējo sagaidīšana bija nepieciešama, jo nākošie trīs seti jau aizritēja VK Ventspils zīmē.

Otrajā setā spēles rezultāts bija identisks pirmajam, tikai šoreiz abi klubi bija mainītās lomās. Arī trešajā un ceturtajā spēles nogrieznī veiksmīgāk darbojās ventspilnieki, noslēdzot tos savā labā ar 25:20 un 25:22. Šis mūsu volejbolistiem bija ceturtais panākums pēc kārtas un piektais desmit aizvadītajās pirmā riņķa spēlēs. Pateicoties labākai uzvarēto un zaudēto setu attiecībai, VK Ventspils šo gadu čempionāta kopvērtējumā pabeidz piektajā vietā.

Tomēr šī izcīnītā vieta jāvērtē kā labs sasniegums, jo čempionāta sākums mūsu komandai bija vairāk kā neveiksmīgs vairākās jomās. Zaudējumi tika piedzīvoti ne vien spēlēs, bet arī sastāvā. Uz dažām spēlēm komanda pat pieteica traumētus spēlētājus, lai būtu vismaz viens rezervists. Arī pirms spēles pret Bausku izkrita vēl viens spēlētājs, jo Andrejam Černuho tika veikta apendicīta operācija. Tomēr uz sezonas otru pusi aina izskatās cerīgāka, jo plānots, ka sastāvā atgriezīsies vairāki spēlētāji, bet šajā situācijā nominālie rezervisti gūst lielu spēles laiku un neatsveramu pieredzi.

VK Ventspils valdes priekšsēdētājs Matīss Kaņeps pirmo čempionāta apli vērtē kā izdevušos: «Izņemot neveiksmīgo sezonas sākumu ar daudzajām traumām, viss pārējais jau vērtējams ar pozitīvu zīmi. Tomēr šīs spēlētāju traumas var apskatīt no otras puses – vairāk spēlēt dabūja jaunie spēlētāji un tie, kuru spēles laiks parasti nav tik liels. Komandas rezervisti vismaz ieguva reālu spēļu praksi, tā ka sezonas sākumā ne viss bija tik slikti kā izskatījās. Domāju, ka šobrīd esam palikuši krietni spēcīgāki nekā sezonas sākumā, un, kad laukumā varēs atgriezties traumētie – Andrejs Černuho un Valters Vensbergs –, būsim spēcīgs konkurents visām komandām. Diemžēl Černuho bez volejbola tagad nāksies iztikt kā minimums mēnesi, droši vien pat ilgāk. Tāpat jāpiebilst, ka Andrejs bija vienīgais spēlētājs, kurš līdz šim vēl nebija izlaidis nevienu kluba spēli.»