Kārtējo Latvijas Basketbola Līgas spēli aizvadījuši BK Ventspils basketbolisti, šoreiz savā laukumā pieveicot Jūrmala/Fēnikss komandu un izcīnot sesto uzvaru šosezon. Līdz nākamajai LBL čempionāta spēlei jāgaida nedēļa, taču jau trešdien Ventspilī tiks aizvadīta pirmā FIBA Čempionu līgas spēle.

Ventspilnieku starta piecinieks šā vakara spēlei sekojošs - Lomažs, Dīns, Kempbels, Gražulis un Zaķis. Pirmie pie punktiem tika viesi, tad vēl divas reizes rezultāts bija neizšķirts, taču, kopš Lomaža realizētā trīspunktnieka (9:6) vadība pārgāja BK Ventspils un tā līdz pat spēles beigām. Kad minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām Mbodžs realizēja abus soda metienus, mājinieku pārsvars sasniedza jau +13 (23:10).

Jauns lielākais pārsvars tika sasniegts divas minūtes pirms lielā pārtraukuma, kad atkal liktenīgo lomu nospēlēja tālmetiens. Šoreiz Andreja Gražuļa izpildījumā un pārsvars sasniedz jau +15 (41:26). Neko vairāk pirmajā puslaikā BK Ventspils neiespēja. Pat vēl vairāk - nākamās pusotra minūtes laikā jūrmalnieki atspēlēja astoņus punktus, bet līdz ar puslaika beigām Viktors Iļjins viesu izrāvienu palielināja līdz 10:0. Puslaika rezultāts - 41:36.

Otrā puslaika sākums tā kā nedaudz atmodināja mājiniekus. Īsā laikā pārsvars tiek palielināts līdz +7, taču pēc divām nospēlētām minūtēm kādreiz Ventspilī spēlējušais Artūrs Strēlnieks savu komandu pietuvina līdz 45:43. Vēl pēc pāris minūtēm atkal ir septiņu punktu pārsvars (52:45), bet ceturtdaļas vidū Kuksika divi punkti lauž apnikušo septiņu punktu pārsvaru (54:45). Uz kādu brīdi pārsvars iestrēgts arī pie +9, taču Gražuļa otrais trejacis to palielina līdz +10 (59:49). Tas pats Gražulis pieliek vēl divus punktus un atkal esam palielākos plusos (61:49). Izskatās, ka ventspilnieki ir ieskrējušies un Lomaža divi punkti atjauno vakara lielāko pārsvaru (66:51), bet trešajā trešdaļā jāspēlē vairāk kā divas minūtes. Maķenīt vēlāk ir arī +16, taču pēdējais pārtraukums tiek sagaidīts ar nedaudz pieticīgākiem plusiem (70:59).

Mača liktenis tika izšķirts pēdejās ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs. Šo spēles sprīdi mājinieki pabeidz ar 9:2, bet kopējais pārsvars pieaudzis līdz +18 (79:61). Artis Ate panāca šo pārsvaru, bet vēl pēc kāda laika arī +20 (83:63). Vēlāk arī līdz acītei, bet beigu rezultātā kārtējā pārliecinošā uzvara - 94:73.