BK Ventspils neizmantoja sava laukuma priekšrocības un pusfināla piektajā spēlē savā laukumā piekāpās VEF, un visā sērijā zaudēja ar 2:3. Sezona ventspilniekiem vēl nav beigusies, jo vēl gaidāmas spēles par 3. vietu ar Liepāja/Triobet.

1. ceturtdaļa. Ventspilnieki pusfināla pēdējo spēli iesāka ar Dīnu, Peineru, Ati, Gražuli un Niksu. Kā redzams, tad atkal nelielas izmaiņas. Iepriekšējā spēlē pieciniekā bija Gulbis, šodien - Ate. Ja iepriekšējos mačos pirmajās minūtēs tika skriets un mests, tad šodien tikai skriets. Arī mests, taču ar pazeminātu precizitāti. Pēc trim nospēlētām minūtēm vien tikai 2:7. Toties krietni daudz bloķēto metienu - ar un bez piezīmēm, taču savs grozs tiek sargāts kā pēdējais cents makā. Viesi ieguvuši šo piecu punktu pārsvaru, to notur ilgāku laiku - 9:14, 11:16, 13:18, 15:20, 17:22 un turpat arī ceturtdaļaas beigu rezultāts (20:26). Būtu maķenīt mazāki mīnusi, ja vien priekšpēdējā uzbrukumā Dīns ar savām māņu kustībām nepienānītu savējo Šeļakovu, kurš no gala auta piespēlēja pretinieku Meieram. Tā pretiniekam tika uzdāvināti divi punkti... Beigu beigās ceturtdaļa ir pat ļoti rezultatīva.

2. ceturtdaļa. Toties otrās ceturtdaļas pirmās četras minūtes paiet mājinieku aizsardzības zīmē. Viesiem šajā laikā tiek ļauts gūt vien divus punktus, bet paši - septiņus. Kad Gražulis iemet trejaci, deficīts ir praktiski samazināts (27:28) un viesiem jau jāpieprasa minūtes pātraukums. Ilgi nav jāgaida arī līdz neizšķirtam un to ar tālmetienu panāk Butjankovs (30:30). Diemžēl uzreiz neizdodas pirmo reizi panākt vadību un ir jāatrgriežas pie ierastā - 5 (33:38) un puslikā jāspēlē nepilnas trīs minūtes. Arī līdz puslaika beigām neizdodas tikt kaut pie viena punkta vadības, taču ir samazināta atpalicība līdz -2 (42:44).

3.ceturtdaļa. Kas neizdevās pirmajā puslaikā, tas sanāca otrā ievadā. Abas komandas pāris reizes nesekmīgi uzbrukušas, savu iespēju izmanto Peiners un tieši viņa trejacis panākt 45:44. Vēl viens labs darbs aizsardzībā, vēl viens uzbrukums un atkal karstā Peinera roka - vēl viens tālmetiens un 6:0 izrāviens dod 48:44. Ilgu laiku notiek mīņāšanās ap šiem četriem punktiem. Te VEF pievelk līdz -2, te Ventspils atgūst šos +4 un vairākas reizes pēc kārtas. Līdz brīdim, kad pusotra minūti pirms ceturtdaļas beigām Gražulis iemet trīnīti panākot +5 (59:54). Diemžēl saglabāt šo salīdzinoši lielo pārsvaru neizdodas, taču ejot pēdējā pārtraukumā joprojām vadībā ir BK Ventspils (59:58).

4. ceturtdaļa. Tikpat nesekmīgs ir pēdējās ceturtdaļas sākums. Viesiem pietiek ar divām minūtēm, lai atgūtu vadību (61:62), taču Gražulis pretiniekam neļauj ilgi priecāties un viņa divi punkti atkal dod mājiniekiem +1 (63:62). Ilgi turas šis +1 līdz Dīns to izkustina līdz +3 (65:62). Paiet tikai pusminūte, kad kārtējā vadības maiņa un te savu lomu nospēlē Peiners - pavisam muļķīga kļūda uzbrukumā un viesi ātrajā pretuzbrukumā iemet tālmetienu (Bērziņš) un laukuma saimniekiem jāsāk domāt par atspēlēšanos (65:67), bet jāspēlē vēl piecas minūtes. Divi nāka ie ventspilnieku uzbrukumi beidzas ar Peinera un Gulbja kļūdām, taču viesi šoreiz to neizmanto. Arī trešo uzbrukumu pēc kārtas mājinieki pabeidz ar kļūdu (Nikss) un arī šo iespēju viesi neizmanto (palikušas 3 minūtes). Ar ceturto mēģinājumu tomēr izdodas gūt punktus un to izdara Dīns ar 2+1 gājienu atgūstot vadību (68:67).
2:14. Krusa tālmetiens - 68:70.
1:42. Pits tiek nobloķēts caurgājienā (Bērziņš).
0:17. Harelsons izcīna bumbu uzbrukumā un divi punkti - 68:72.
0:13. Dīna caurgājiens - 70:72.
0:08. Krusa soda metieni - 70:73, 70:74.
0:04. Gulbim tālmetiens - 73:74.
0:03. Harelsonam soda metieni - 73:75, garām, taču atlēkušo bumbu izcīna VEF un finālā iekļūst rīdzinieki.