Basketbola klubs "Ventspils" savā laukumā uzvarēja "VEF" ar 86:80, pusfināla sērijā līdz trīs uzvarām pietuvojoties līdz 1-2. Pusfināls turpināsies otrdien Rīgā.

Rīdzinieki spēli sāka daudz drošāk nekā piektdien, spēlēja ar pārliecību un desmit minūšu laikā ieguva 10 punktu pārsvaru – 15:25. Otrās spēles varonis Pako Kruss iemeta 4 no 5 metieniem, tai skaitā realizēja divus no trīs tālmetieniem un guva 10 punktus. Rezultatīvi spēlēja arī Džošs Harelsons, Džošs Bostiks un Mareks Mejeris, katram sametot vismaz pa četriem punktiem.

Ventspils sāka agresīvāk spēlēt aizsardzībā, četras minūtes neļaujot ciemiņiem gūt ne punkta. Žanis Peiners realizēja 2+1 gājienu, Villijs Dīns iemeta tālmetienu, kapteiņa cienīgu spēli rādīja Māris Gulbis. Izrāviens 13:2 un mājinieki jau bija priekšā – 28:27. Krusa tālmetiens atjaunoja vadību VEF – 28:30. Puslaika izskaņā sekoja jaunas vadības maiņas, kamēr Dīna garāmgājiens panāca plus viens Ventspilij – 38:37.

Trešajā ceturtdaļā uzbrukumā ieskrējās Villijs Dīns. Amerikāņu aizsargs īsā laikā realizēja trīs tālmetienus, tiesa, aizsardzībā viņš nebija tik labs un drīz saņēma ceturto piezīmi. Piezīmju problēmas sāka izjust arī VEF, jo ceturtais pārkāpums tika nosvilpts Krusam, kurš tobrīd bija guvis jau 18 punktus. VEF atguva divu punktu vadību, taču šajā brīdī četru punktu gājiens izdevās Ventspils kapteinim. Māris Gulbis iemeta tālmetienu un realizēja brīvmetienu – 57:55. VEF atkal atspēlējās. Harelsons guva četrus punktus pēc kārtas, Rubio bija nekļūdīgs no soda metienu līnijas – 57:61. Pēdējos punktus pusstundā guva Andrejs Gražulis, kuram tas bija pirmais precīzais metiens pēc savainojuma – 59:61.

Dīns un Peiners no jauna nosvēra šūpoles kurzemnieku labā, taču Jānis Bērziņš uzreiz realizēja ātru tālmetienu – 63:64. Nākamajā reizē uzbrucējs pamanījās netrāpīt abus soda metienus. Sekoja trīspunktnieku apmaiņa Māra Gulbja un Džoša Bostika izpildījumā – 66:67. Minūti vēlāk Bostiks vēlreiz apliecināja “clutch” meistara reputāciju, aukstasinīgi realizējot nākamo tālmetienu un kārtējo reizi atgūstot vadību rīdziniekiem – 68:71.

Māris Gulbis atteicās padoties. Kapteinis guva četrus punktus pēc kārtas, iesākot Ventspils izrāvienu 12:3. Rīdzinieki vairākas reizes zaudēja bumbu, kamēr mājinieki sameta virkni punktu pēc kļūdām – 80:74. Pārsvaru nostiprināt neizdevās, VEF pēc Mejera un Bostika sekmēm samazināja starpību līdz diviem punktiem – 80:78. Rīdzinieki atkal kļūdījās, taču Ventspils spēlētāji neizmantoja savas iespējas un Kruss ar pustālo metienu izlīdzināja rezultātu – 80:80. Pēdējā minūtē Nikss guva divus punktus no groza apakšas, kamēr Harelsons pie kārtīga metiena netika. Piezīme. Pitss realizēja abus brīvmetienus un 14 sekundes pirms pamatlaika beigām Ventspilij plus četri – 84:80. VEF atkal palika bez punktu guvuma, kamēr Peiners realizēja abus sodiņus – 86:80.