FK Ventspils futbolisti sper platu soli iekļūšanai Triobet Baltijas Futbola līgas finālā.

Gūstot pa vieniem vārtiem katrā no puslaikiem, ventspilnieki ar 2:0 pārspēja Igaunijas Floras futbolistus. Kaut gan pirmajā puslaikā spēles temps nebija visai augsts, mūsējiem piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars. Vienīgos vārtus pēc igauņu aizsargu nesaprašanās guva Aleksejs Višņakovs, kas realizēja izgājienu viens pret vienu. Otrus vārtus gandrīz izdevās gūt aizsargam Aleksandram Solovjovam – pēc viņa izpildītā stūra sitiena iegrieztā bumba trāpīja pa vārtu stabu. Floras spēlētājiem tā arī neradās neviena reāla vārtu gūšanas epizode.

Otrais puslaiks aizritēja pēc līdzīga scenārija. Varēja manīt, ka Ventspils futbolisti vairāk vēlas uzvarēt, un ne jau tikai ar pārsvaru 1:0. Iniciatīva un bumbas kontrole pārliecinoši bija mūsējo pusē, tādējādi samazinot igauņu iespējas gūt kaut vienus vārtus. Puslaika vidū pēc saspēles ar savu brāli otros vārtus spēlē guva Eduards Višņakovs. Jāpiebilst, ka Eduards tikai pirms trīs minūtēm iznāca uz maiņu. Floras futbolisti tā arī bīstami nespēja apdraudēt Aleksandra Koļinko sargātos vārtus. Spēle noslēdzās ar FK Ventspils uzvaru 2:0; abus vārtus guva brāļi Višņakovi.

Atbildes mačs 8. jūnijā risināsies Tallinā. Ventspilniekiem ir lieliskas iespējas kvalificēties finālam, jo, pirmkārt, mājas spēlē izdevās nosargāt savus vārtus neskartus. Otrkārt, igauņiem mājās jāgūst vismaz divi vārti, lai izlīdzinātu rezultātu. Bet tas ar noteikumu, ka mūsējie paliek sausā. Ja FK Ventspils futbolisti gūst kaut vienus vārtus, tad igauņu spēlētājiem jāgūst četri. Tas tādēļ, ka mūsējiem būs izdevies gūt panākumu pretinieku laukumā un vienādu gūto vārtu situācijā priekšroka būs mūsējiem.

Tikmēr otrajā pusfināla pārī Lietuvas Suduvas spēlētāji mājās ar 3:0 pieveica Liepājas Metalurga futbolistus. Tādējādi ventspilniekiem kā vienīgajam Latvijas klubam ir lielas iespējas spēlēt turnīra finālā.