Aizsardzības ministrs Imants Lieģis meklē iespēju nepildīt sava kolēģa - vides ministra Raimonda Vējoņa virzīto pieprasījumu.

Pieprasījums virzīts par gaidāmo ASV militāro operāciju Vārvē un ar to saistīto kaitējumu videi. Kamēr Ministru prezidents Dombrovskis atradās komandējumā Norvēģijā un vēlāk Ķīnā, viņa pienākumus pildīja vides ministrs Vējonis (ZZS). Viņš izmantoja šo iespēju, lai aktualizētu ar ASV armijas organizēto militāro operāciju Kurzemē saistītās vides problēmas, un to, ka celtniecībā netika nodarbināti vietējie ļaudis.

Vispirms informatīvais ziņojums par Vārves kāpās notiekošo aizsardzības ministram pieprasīts mutiski – koalīcijas padomē. Bet pēc tam pieprasījums esot nostiprināts arī premjera pienākumu izpildītāja rezolūcijas veidā. Šis dokuments gan ir ar atzīmi dienesta vajadzībām, līdz ar to saturs netiek izpausts.

Taču tas nebūt nenozīmē, ka aizsardzības ministrs jau gatavo atbildes uz koalīcijas partneriem neskaidrajiem jautājumiem. Biroja vadītājs un padomnieks Airis Rikveilis paziņoja, ka vispirms, tiekoties ar premjeru Dombrovski tiks pārbaudīts, vai Vējoņa parakstītā rezolūcija vispār ir aktuāla.

Acīmredzot Lieģis cer, ka premjers būdams kolēģis priekšvēlēšanu apvienībā Vienotība, viņa tirpināšanu uzskatīs par pilnīgi lieku. Vai stāsts par iebetonēto kāpu un latviešiem neiedoto darbu gūs kādas tālākas politiskas konsekvences, šobrīd grūti spriest. Zaļo zemnieku līderis Augusts Brigmanis saka: „Skaidrs, ka demisija netiks pieprasīta.

Tas būtu koalīcijas līguma pārkāpums. Taču ir arī citas sviras ministra ietekmēšanai.” Brigmanis ieteic par šīm svirām runāt ar Vējoni, kurš valdībā aktualizējis konkrētās problēmas, taču Vējonis pagaidām klusē. Vispirms esot jāsagaida aizsardzības ministra atbilde, ja tāda vispār tiks sniegta. Noteiktais termiņš ir 7. jūnijs.

Daudz asāk nekā ZZS politiķi uz aizsardzības ministra veicināto amerikāņu visatļautību reaģē Ventspils mērs un ZZS sabiedrotais Aivars Lembergs, pēc kura ierosmes Kurzemē plānotā militārā mācību operācija un Lieģa atbildība nonākusi politisko partneru dienaskārtībā.

„Lieģis jāpadzen no valdības par biedinājumu visiem citiem kangariem! Tas ir pārpratums, ka šis ārzemnieks vispār varēja kļūt par aizsardzības ministru.”

Ar kādiem līdzekļiem tiks mēģināts nomest amerikāņu atbalstītāju no amata, A. Lembergs pagaidām nekomentē. Vispirms jāsagaida I. Lieģa reakcija uz pieprasījumu, un tad varēs vērtēt.

Jāatgādina, jūnija otrā pusē Ventspils pievārtē notiks militāra mācību operācija Baltop, kuras svarīgākais posms ir ASV jūras kājnieku desantēšanās no karakuģa. Lai militārā tehnika ērti varētu izbraukt uz koplietošanas ceļiem, ekoloģiski jūtīgajā piekrastes teritorijā, amerikāņi ir izbetonējuši ceļu. Vietējiem ļaudīm solītais darbs tā arī netika dots.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: