Nedēļas nogalē ar aizraujošām spēlēm noslēdzās Ventspils pilsētas čempionāts basketbolā. Spēlē par trešo vietu tikās Brīvostas pārvalde un Anzāģe/Pope, bet finālā Z/K Grifs un Baltijas Ekspresis.

Spēlē par 3.vietu līdzīga cīņa noritēja līdz spēles 35.minūtei, bet tad pēdējo piecu minūšu laikā Anzāģe/Pope veica izrāvienu 14:0, kas deva viņiem uzvaru visā spēlē 65:51 (12:14, 11:13, 21:19, 21:5) un Ventspils pilsētas basketbola čempionāta bronzas medaļas.

Rezultatīvākie spēlētāji:

Brīvostas pārvalde – Uģis Lasmanis 21p. + 10reb., Edgars Silarājs 12, Aigars Bernāts 11, Jānis Leitāns 5, Gundars Bērziņš, Andris Kovaļevskis, Egīls Rutkovskis, Andris Ziemanis, Kaspars Krūms un Jānis Dārziņš.

Anzāģe/Pope – Jurģis Ozols 18, Edijs Veinbergs 17, Intars Jansons 10, Miks Leitāns 8p. + 12reb., Krists Celms 7, Agris Bileskalns 5, Kārlis Libkovskis, Andris Žeimunds, Toms Ozols, Enrijs Velmunskis.

Galvenajā vakara spēlē laukuma devās iepriekšējo trīs gadu čempioni Z/K Grifs, kas jau ceturto gadu finālā tikās ar Baltijas Ekspresi. Finālspēle aizritēja, kā jau tai pienākas, jo trešās ceturtdaļas vidū Baltijas Ekspresis bija iekrājuši 16 punktu pārsvaru, bet Z/K Grifs spēja rezultātu izlīdzināt. Līdzīgās spēles beigās ar rezultātu 74:69 (18:14, 23:20, 20:22, 13:13) pārāki bija Baltijas Ekspresis, tādējādi kļūstot par 2016.gada Ventspils pilsētas čempioniem basketbolā.

Z/K Grifs – Jānis Staķavs 20, Pēteris Rudzājs 12, Niks Neverčiks 11p. + 11reb., Mārtiņš Auns 10, Kārlis Gubāts 9p. + 10reb., Andris Bāris 4, Rolands Šteinbergs 3, Raimonds Pētersons, Deiviss Pētersons.

Baltijas Ekspresis – Mārtiņš Rugājs 14, Dāvis Delvers 13, Roberts Pāže 12, Artis Blumbergs 12, Elvis Čoders 11, Dāvis Kundrats 6, Matīss Gredzens 4, Andris Otto 2, Matīss Bertāns.

Pēc finālspēles notika Ventspils pilsētas basketbola čempionāta apbalvošana, kurā dalībniekus un skatītājus uzrunāja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs.

• Turnīrs simboliskais piecinieks:

Jānis Zemels (Baltijas Ekspresis) 18,0 pts + 7,1 reb + 5,0 piesp.

Pēteris Rudzājs (Z/K Grifs) 19,8 pts + 6,8 reb + 2,7 piesp.

Lauris Hercenbergs (Kuldīgas Autoskola) 19,5 pts + 5,7 reb + 3,0 piesp.

Viesturs Kohs (Anzāģe/Pope) 23,8 pts + 13,7 reb + 1,2 piesp.

Uģis Lasmanis (Brīvostas pārvalde) 17,1 pts + 11,0 reb + 4,3 piesp.

Dāvis Delvers (Baltijas Ekspresis)

Šogad Ventspils pilsētas basketbola čempionātā piedalījās 10 komandas: Baltijas Ekspresis, Brīvostas pārvalde, Anzāģe/Pope, Spars, Spars 2000, Ventspils Tehnikums, Kuldīgas Autoskola, Pārventa, Z/K Grifs un SK Tārgale.

Sākumā komandas aizvadīja viena apļa mačus, pa reizei tiekoties katra ar katru. Otrajā posmā komandas tika sadalītas divās grupās – pirmajā spēlēs četras spēcīgākās, kas nodrošinājušas sev vietu izslēgšanas mačos, bet otrais sešinieks cīnījās par pēdējām divām ceļazīmēm uz ceturtdaļfinālu.

Spēles tiek aizvadītas Olimpiskā centra „Ventspils” basketbola hallē un Ventspils 1.pamatskolas sporta zālē.