Pilsone Valda Māra Zeberliņa ir sašutusi par pašvaldības policijas rīcību, iejaucoties viņas organizētajā piketā un lūdzot uzrādīt pasi. Policija pilsonei jau atvainojusies.

Kā vēstulē Ventas Balsij norāda Zeberliņa, viņa 6. maijā pie novada domes ēkas piketējusi par nelikumībām Jūrkalnes pagastā. Taču plkst. 9.45 pie viņas pienākuši Ventspils pašvaldības policisti Aivars Lesiņš un Oskars Grietēns un prasījuši atļauju pikēt, par ko kundze ir ļoti sašutusi.

Policisti likuši pārtraukt piketēšanu, draudējuši ar protokolu un likuši uzrādīt pasi. Tas viss, kā uzskata piketētāja, ir klajš viņas tiesību noliegums, ko viņai nodrošina Latvijas valsts un ir izteikts likumā «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem.»

Zeberliņa pārliecināta, ka policisti rīkojušies prettiesiski un agresīvi. Tā kā viņa nav pārkāpusi tiesību normas un rīkojusies saistībā ar likumu, viņas personas reģistrēšanu pilsone sauc par policistu patvaļu.

Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs atzīst, ka policisti pieļāvuši nepareizu rīcību, kas gan nav radījusi nekādas sekas. Savu vainu municipāļi atzinuši un aizsūtījuši Zeberliņai atbildi uz protesta iesniegumu, kurā atvainojas par savu rīcību. Nepareizība, kuru policisti pieļāvuši, saistīta ar neiedziļināšanos likuma izmaiņās. Agrāk likuma norma noteica, ka piketēt drīkst 50 m attālumā no sabiedriskajām ēkām, tagad – 2 m.

Pašvaldības policija Ventspilī ar piketiem saskaras ļoti reti, tāpēc arī darbinieki pieļāvuši cilvēcisku kļūdu, skaidro Arājs.

6. maijā uz piketa vietu policisti izbraukuši, reaģējot uz zvanu no novada domes telefona. Zvanītājs sūdzējies, ka piketētāja traucējot. Domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks par minēto piketu ir tikai dzirdējis, taču neko sīkāk pastāstīt nevar, jo tajā dienā bijis ļoti aizņemts. Viņš pat nav izgājis apskatīties un nav lasījis plakātus. Taču Mucenieks ir lietas kursā par protesta būtību.

Zeberliņa jau ilgstoši cīnās par, viņasprāt, nepamatoti atņemtu zemi – 0,06 ha Jūrkalnes pagastā, kuras īpašniece ir ārzemju latviete Alise Pīrons, kas pēdējos gados dzīvo Latvijā.

0,06 ha no īpašuma atdoti Pīrons kaimiņam mērnieku neprecizitātes dēļ. Savukārt kuldīdzniece Zeberliņa pārliecināta, ka notikusi ļaunprātīga krāpšana, un par galveno vaininieku uzskata toreizējo Jūrkalnes pagasta padomes priekšsēdētāju Māri Dadzi. 6. maijā Zeberliņa izsaukta uz novada domes nekustamo īpašumu komisijas sēdi, tāpēc arī nolēmusi pirms tam papiketēt. Zeberliņa ir profesionāla piketētāja.

Viņa Skolas ielā pie pašvaldības administrācijas ēkas kopā ar Pīrons kundzi piketēja arī pērn jūlijā, kad notika novada domes pirmā sēde. Tāpat Zeberliņa piketējusi Rīgā pie Zemes dienesta, un pat uz pusstundu tikusi ieslodzīta pašvaldības pagrabos, savukārt vēlāk tiesā pierādījusi, ka piketu rīkojusi likumā atļautajā robežās. Piketus pie novada domes ēkas Zeberliņa sola atkārtot.             

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: