Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas turnīra spēlē sestdien "Ventspils" basketbolisti izbraukumā saspringtā mačā ar rezultātu 89:86 (31:18, 19:24, 16:23, 23:21) apspēlēja "Liepājas Lauvas" komandu.

Par spīti ļoti neveiksmīgajai pirmajai ceturtdaļai, kuru laukuma saimnieki noslēdza ar 13 punktu deficītu, jau otrās ceturtdaļas ievadā "Liepājas Lauvas" basketbolisti prata veikt 8:0 izrāvienu un atgriezt spēlē tās sākotnējo intrigu. Līdz puslaika beigām ventspilnieki gan prata atkal atrauties, panākot 50:42.

Otrajā spēles pusē uz laukuma turpināja dominēt līdzvērtīga spēkošanās, atpūtā pirms noslēdzošās ceturtdaļas komandām dodoties gandrīz vienādās pozīcijās - 66:65 "Ventspils" vienības labā. Pēdējo spēles desmit minūšu laikā dueļa vadības groži vairākas reizes nonācu abu komandu rokās, taču saspringtā cīņas galotnē pārāki izrādījās viesi - 89:86.

LBL pirmās divīzijas kopvērtējumā pēc šī mača "Ventspils" ar piecām uzvarām sešās spēlēs ieņem otro vietu, bet "Liepājas Lauvas" piecās cīņās izcīnījuši trīs uzvaras, atrodoties trešajā pozīcijā.

Tikmēr LBL pirmās divīzijas līderpozīcijā ar piecām uzvarām piecās spēlēs atrodas "VEF Juniors". Ceturtajā vietā ar diviem panākumiem četros mačos atrodas biznesa augstskolas "Turība" komanda, bet tai seko Jelgavas "Zemgale", kas septiņās spēlēs tikusi pie trim uzvarām.

Pagājušās sezonas čempionvienībai "Barons" ir divas uzvaras piecās cīņās, kas tai kopvērtējumā dod sesto vietu, bet "Valmiera" ar vienu panākumu piecos mačos ieņem septīto vietu. Savukārt pēdējā, astotajā pozīcijā patlaban atrodas "Latvijas Universitāte" (LU), kas zaudējusi visās piecās cīņās.