Ar pārliecinošu uzvaru Baltijas Basketbola līgas (BBL) astotdaļfināla sēriju šodien uzsāka Latvijas čempionvienība BK ''Ventspils'', kas savā laukumā ar rezultātu 105:75 apspēlēja Raplas ''Tyco'', pirms atbildes spēles Igaunijā iekrājot 30 punktu handikapu. Lielisku spēli kurzemnieku rindās aizvadīja grieķu saspēles vadītājs Niko Gikass, kuram desmit punkti un 14 rezultatīvas piespēles.

Spēli ar nelielu handikapu (9:5, 13:7, 15:11) iesāka ventspilnieki, taču atrauties liedza pāris kļūdas pick'n'roll aizsardzībā. Laukumā nākot rezervistiem, ar labām piespēlēm uz trejaču līnijas veiksmīgi partnerus atrada grieķu saspēlnieks Gikass, liekot Aivaram Kūsmā pie 11:21 sasaukt pirmo minūtes apspriedi. Nelielais pārtraukums igauņiem nelīdzēja - divarpus minūtēs mājinieki guva septiņus bezatbildes punktus, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar +17 (28:11).

Arī otrajā ceturksnī ''Ventspils'' apgriezienus nemazināja - sanākušie skatītāji laukumā vēroja jaudīgu uzbrukuma ofensīvu, galveno lomu spēlējot grieķim Gikam - laicīgas piespēles, pārtvertas bumbas, precīzs tālmetiens no metriem astoņiem, un rezultāts, ejot puslaikā, jau +27 (57:30).

Otrajā puslaikā ventspilnieku handikapa audzēšanas centieni bija neveiksmīgi, taču 25 - 30 punktu pārsvaru Roberta Štelmahera trenētie vīri turēja konsekventi. Skaistas piespēles partneriem turpināja adresēt Gikass, kura dāvanas teicami izmantoja Mārtiņš Meiers, Atis Ate un Artjoms Butjankovs. OC Ventspils tribīnes visskaļāk uzgavilēja, kad Butjankovs ar precīziem sodiņiem sasniedza maģisko trīsciparu skaitli 100, bet, skanot pamatlaika sirēnai, rezultāts uz tablo 105:75, ''Ventspils'' uz Raplu brauc ar 30 punktu handikapu!

BK ''Ventspils'' sastāvā rezultatīvākais vīrs laukumā ar 20 punktiem (2p. - 3/4, 3p. - 4/6, 1p. - 2/2) bija kluba kapteinis Akselis Vairogs, bet grieķis Gikass desmit punktiem pievienoja 14 rezultatīvas piespēles, sešas bumbas zem groziem un divas pārtvertas bumbas. Septiņi mājinieku spēlētāji guva vismaz desmit punktus.

Atbildes spēle notiks 10. februārī Raplā.