Ar piekto fināla spēli starp VK Ventspils un Aizputes komandu noslēdzies Latvijas 1. līgas čempionāts volejbolā, kurā triumfēja ventspilnieki, finālsērijā uzvarot 3:2.

Ventspilnieki finālu varēja noslēgt jau pagājušās nedēļas nogalē savu līdzjutēju priekšā, jo sērija bija vadībā ar 2:1. Aizputniekiem dramatiskā mačā tomēr izdevās svinēt uzvaru 3:2 un izlīdzināt fināla rezultātu. Izšķirošais mačs jau risinājās Aizputē.

Ventspilnieki sāka ar uzvarām pirmajos divos setos, sāncenšiem ļaujot gūt 22 un 21 punktu, bet trešajā krietni veiksmīgāk nospēlēja mājinieki, uzvarot 25:17. Tomēr tas nebija lūzums – ceturtajā setā ar 25:21 pārāki atkal bija VK Ventspils spēlētāji, tā nodrošinot uzvaru visā mačā, sērijā un čempionātā! Par izšķirošās spēlēs labākajiem spēlētājiem tika atzīti Andrejs Černuho, Arvis Anderšmits (abi VK Ventspils) un Mārtiņš Grundmanis (Aizpute).

VK Ventspils sastāvs šajā sezonā Matīss Kaņeps, Māris Bite, Aivars Černuho, Arvis Anderšmits, Arvis Rūsis, Andis Maksīmovs, Andrejs Černuho, Aigars Blumbergs, Andis Bogdanovs, Jānis Lesiņš, Valters Gertners, Valters Vensbergs un Dāvis Fjodorovs. Komandas treneri Edgars Zviedrāns un Ilmārs Vensbergs.

Regulārajā čempionātā piedalījās 11 komandas - Jēkabpils, Ziemeļkurzeme (Dundaga), Rundāle/Bauska, Aizpute, RVS/Lāse Juniors (Rīga), Latvijas Universitāte (Rīga), SK RTU-UPS (Rīga), RVS/LJI (Rīga), VK Ozolnieki, Valgunde/Jelgavas novads un VK Ventspils, kuras izspēlēja divu apļu turnīru pēc kura VK Ventspils ierindojās 2.vietā piekāpjoties vienīgi Aizputes komandai.

Ceturtdaļfinālā mūsu komandai pretī nāc Latvijas Universitātes komanda, kuru sērijā izdevās pārspēt salīdzinoši viegli 2:0 (3:0 (25:20, 25:21, 25:12) un 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)).

Pusfinālā pretinieks jau izrādījās daudz nopietnāks, jo pretī nāca Ziemeļkurzemes komanda no Dundagas, kuru sērijā līdz divām uzvarām izdevās pārspēt ar 2:1 (Rezultāti pa spēlēm 0:3 (23:25, 18:25, 22:25), 3:2 (21:25, 25:15, 24:26, 26:24, 15:13) un 3:2 (25:19, 15:25, 20:25, 25:14, 15:7)). Jau pirmajā sērijas spēle VK Ventspils radīja sev papildus grūtības, jo savās mājās nenovērtēja pretiniekus un piekāpās ar 0:3, kas nozīmēja, ka izbraukumā nepieciešama uzvara ko arī grūtā spēlē ar 3:2 izdevās izraut. Komandas atgriezās Ventspilī, kur atkal sekoja piecu setu cīņa, kurā pārāki izrādījās ventspilnieki, tādējādi iekļūstot Latvijas volejbola 1. līgas finālā.