Pateicoties lietuvieša Simona Pauļus vārtiem pēdējā sekundē, ārkārtīgi svarīgu uzvaru Latvijas futbola virslīgas čempionātā izcīnījuši FK Ventspils spēlētāji, savā laukumā ar 1:0 pieveicot Daugavpils Daugavu.

Spēles likme bija tiešām augsta, turklāt abām komandām – ventspilniekiem faktiski tikai uzvara ļautu saglabāt cerības uz zelta godalgām, bet daugavpiliešiem panākums ļautu atkabināt no čempionu kārotāju vilciena vienu vagonu un pēdējā aplī varētu uztraukties tikai par Skonto. Bieži vien šādi mači nav skatāmi un aizraujoši, bet šis mačs nekļuva par tādu.

Uzbrukt nekautrējās ne viena, ne otra komanda un, lai arī momenti neveidojās bieži, cīņa tiešām bija aizraujoša. Pirmais pa īstam bīstami puslaika vidū uzsita Jurijs Žigajevs, kurš pirmo reizi sāka maču starta sastāvā – daugavpiliešu vārtsargs Juris Ņerugals aizsniedzās līdz bumbai, kura lidoja vārtu tālajā stūrī.

38. minūtē jau viesi sakūra pamatīgu pirti pie Maksima Uvarenko vārtiem, bet viss beidzās ar Mamukas Gongadzes kritienu soda laukumā. Lai gan līnijtiesnesis jau signalizēja par aizmuguri, galvenais tiesnesis Vadims Direktorenko šo lēmumu atcēla, jo piespēli gruzīnam, neveiksmīgi mēģinot sist bumbo prom, izdarīja Daniils Turkovs. Protams, epizode tika emocionāli apspriesta, taču tiesnesis savu lēmumu nemainīja – pendele. Pie bumbas devās virslīgas labākais snaiperis Gongadze un... sita garām vārtiem!

Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet otrajā ar vien lielāku teritoriālo pārsvaru ieguva ventspilnieki, tiesa izveidot bīstamus momentus tik bieži nemaz nesanāca. Viesi uzbrukumu turēja vien Stenliju Ibe, lielākus spēkus veltot sava soda laukuma sargāšanai, priekšroku dodot punkta pārvešanai no Ventspils. Ļoti tuvu šādam iznākumam spēle tiešām arī bija, taču FK Ventspils spēlētāju centība galu galā atmaksājās. Mājinieki turpināja uzbrukt arī kompensācijas laikā, tiekot pie stūra sitiena, bet pēc brīža arī gūstot vārtus. Bumba soda laukumā atlēca pie Simona Pauļus, kurš sita precīzi vārta tuvajā apakšējā stūrī!

Sveikt lietuvieti ar panākumu devās ne tikai Uvarenko, bet arī viss ventspilnieku rezervistu soliņš, trenerus un medicīnisko personālu ieskaitot. Šokētajiem daugavpiliešiem pat nebija iespējas atsākt maču no laukuma centra, jo pēc Pauļus precīzā sitiena bumba ceļu vārtos atrada mača pēdējā sekundē – 1:0 , FK Ventspils turpina cīņu par zelta medaļām!