Ventspilī izspēlētas pirmās četras Eiropas basketbola čempionāta kadetiem spēles. Pārsteigumu sarūpēt gandrīz izdevās Latvijas izlasei, tomēr mača galotnē zaudējums 63:65 Spānijai.

Latvijas un Spānijas spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā ar nelielu dienvidnieku pārsvaru, kas atainojās arī uz tablo – 16:19. Otro ceturtdaļu mājinieki sāka pagalam nesekmīgi, ātri nonākot 13 punktu mīnusos, tomēr spāņu lidojumu izdevās piebremzēt. Pēc pirmā puslaika pagājušā gada bronzas medaļnieki bija vadībā 44:33.

Trešajā ceturtdaļā laukumā notika teju brīnumainas pārvērtības. Latvieši lēnām tuvojās, bet Spānijas basketbolisti nespēja tikt ne pie punkta sešas minūtes. Attapušies, viesi tomēr atkal nedaudz atrauties, tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm joprojām bija intriga – 47:54.

Latvijas kadeti prata arī izlīdzināt rezultātu un varēja pat tikt priekšā, taču vissvarīgākajos mirkļos veiksme pagrieza muguru. Galu galā nācās samierināties ar minimālu zaudējumu 63:65. Labākais punktu guvējs latviešiem bija Rauls Avenītis, kura rēķinā 16. Klāvs Čavars spēlēja nepilnas deviņas minūtes, bloķējot trīs sāncenšu metienus un gūstot divus punktus, bet Artūrs Grīnbergs izlasei palīdzēja nepilnas astoņas minūtes.

Vēl pirmajā sacensību dienā Ventspilī  Itālija ar 77:63 pieveica divu iepriekšējo gadu čempionus horvātus, ukraiņi negaidīti pārliecinoši 87:63 apspēlēja Krieviju, bet turki izrādījās pārāki par angļiem 81:56. Paņevežā pagājuša gada finālisti čehi otrajā puslaikā pret frančiem guva tikai desmit punktus, piedzīvojot neveiksmi 33:60, vācieši ar 67:60 pieveica Serbiju, grieķi ar 75:63 Poliju, bet mājinieki lietuvieši ar 82:76 bija pārāki par slovēņiem.