Ventspils zivju konservu kombinātā veiktā zivju kūpināšana jeb tās radītie dūmi un smaka traucē gan atpūtniekiem, gan Ostgala iedzīvotājiem. Vides pārvalde cer, ka uzņēmums problēmas novērsīs.

Ventas Balss redakcijā vērsās kāds pensionārs no Rīgas, kurš ar savu ģimeni vasarā atpūšas Enkuru ielā, kas atrodas tiešā kombināta tuvumā un tikai 300 metrus no Zilā karoga pludmales.

Jūnijā atpūtnieki divas dienas piedzīvoja kodīgu dūmu smirdoņu, jo no zivju kūpinātavas skursteņa nākošie dūmi pārklājuši visu kvartālu. Dūmi koduši kaklā, asarojušas acis un palika slikta dūša. Kad nākamajā dienā viss atkārtojās, pensionārs neizturēja un devies uz kombināta caurlaidi noskaidrot, kas notiek. Sarunu pārtraucis apsargs no firmas Latus sardze, kurš pielietojot spēku pensionāru rupji izrāva no caurlaižu telpas un pieprasījis doties prom. Pensionārs, kurš ir strādājis gan Afganistānā, gan Kubā, šādu pazemojumu savā dzīvē nebija izjutis. No Latus sardzes viņš gaidījis atvainošanos, taču sagaidīja atrakstīšanos, ka darbinieka izdarībās nekorekta rīcība nav konstatēta.

Pensionārs ar sūdzību par dūmiem vērsās pilsētas domē, kas to pārsūtīja Ventspils reģionālās vides pārvaldei.

Pārvaldes kontroles daļas vadītāja Anna Adamsone informē, ka pēc pārvaldes pieprasījuma, uzņēmums veicis kaitīgo vielu izmešu mērījumus, taču to rezultāti vēl nav zināmi. Šobrīd uzņēmums nestrādā, jo tiek veikts ikgadējais profilaktiskais remonts. Vides pārvalde cer, ka pēc tā pabeigšanas, uzņēmums varēs informēt, kādi tehniski uzlabojumi ir veikti, lai situāciju uzlabotu.  

Vides eksperte skaidro, ka zivju kombināts ir sāpju objekts jau gadiem ilgi. Uzņēmumam ir rakstīti brīdinājumi un pieprasīti uzlabojumi. Tikai pirms pusgada beidzot ir atrisinātas ilgstošās problēmas ar notekūdeņiem. Bet sūdzības par dūmiem lielā mērā ir atkarīgas no vēja virziena. Ja vējš pūš uz pilsētas pusi, tad iedzīvotāji cieš. Gadās, ka kūpināšanas laikā vēja virziens mainās, taču uzsākto procesu apturēt nevar. «Bet tas nodod tiesības klaji ignorēt vides prasības un process ir pienācīgi jāplāno», uzskata Adamsone.

Tāpat apkārtējiem traucē šajā teritorijā kādai cita firmai piederošā kompresora troksnis, kā arī darbības kuģu remonta cehā, kur ar augstspiediena smilšu strūklu atklātā vietā tīra kuģu korpusus. Smiltis un rūsu vējš nes uz dzīvojamo māju pusi.

Pensionārs no Rīgas zina stāstīt, ka savulaik sūdzības par piesārņojumu un troksni rakstījuši arī citu apkārtējo māju iedzīvotāji. Taču nekādas izmaiņas tā arī nav notikušas. Kompresoram uzlikts vairogs, bet tas troksni noslāpē nepietiekami.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: