Pašvaldības darbinieki mēģinājuši atrunāt Zandu no piedalīšanās dokumentālajā filmā Ģimenes lietas un konsultējušies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā.

Aicinot pārdomāt, vai ir vērts uzņemt filmu par brāli Valdi un māsu Zandu, kuriem ir divi kopīgi bērni, pašvaldības darbinieki, lai aizstāvētu nepilngadīgo tiesības, uzrunājuši filmēšanas studijas FA Filma pārstāvjus un režisoru Andri Gauju.

Viņi tomēr turpinājuši iesākto un aizrādījuši, lai pašvaldība neiejaucas procesā, solot, ka filmā bērni nebūšot redzami. To, vai apņemšanās būs izpildīta, varēs secināt, kad Ģimenes lietas parādies uz ekrāniem. Pagaidām pieejams filmas reklāmas treileris, kurā fiksēts bērna mazgāšanas brīdis.

Apgalvojums, ka Ģimenes lietas izrādītas Karlovivaru (Čehija) kinofestivala programmā Docu Talents from the East, esot aplams, Ventas Balsij norāda Gauja. Čehijā tā tikai prezentēta, jo vēl nav pabeigta – montāža joprojām turpinās.

Gauja noliedz Valda izteikto versiju par Zandas pēkšņo pazušanu, ka māsu un vienlaikus dzīvesbiedri nezināmā virzienā aizvedusi filmēšanas grupa. «Tās ir Valda privātās domas un absolūta nepatiesība,» akcentē Gauja.

Uz jautājumu, vai patiesībai atbilst fakts par tārgalnieku regulāru cienāšanu ar alkoholu, režisors atbildēja izvairīgi, norādot, gan to, ka tās ir muļķības, gan to, ka tās ir viņa un filmas varoņu privātās attiecības, gan to, ka alkohols mūsu valstī ir legāla viela un katrs pa reizei iedzer.

Kāda amatpersona, kas lūdza nepubliskot vārdu, teica: «Te nevar būt runa par dokumentālu filmu tā, kā to parasti saprot – filmas varoņi tika provocēti uzvesties tā, lai būtu interesanti.» Viņa norāda arī to, ka Zanda vienmēr rūpējusies par saviem bērniem, nekad nav bijis sūdzību par alkohola lietošanu: «Savā izpratnes līmenī viņa ir laba mamma, kas negrib zaudēt savus bērnus.» Pašvaldība ir informēta par Zandas atrašanās vietu, bet sīkākus komentārus nesniedz, jo tārgalniece vēlējusies izrauties no ierastās vides, kur palaikam bijusi pakļauta vardarbīgām attiecībām.

Daudzi ziņu portāla www.ventasbalss.lv lietotāji izteica neizpratni, kādēļ uzņemta filma Ģimenes lietas, ko režisors ar to gribējis pateikt? Gauja atbild, ka strādājis ar spēcīgu stāstu, kas liek pārdomāt, kas notiek Latvijas laukos – kāda ir realitātes tumšā puse. Pēc viņa teiktā, par filmu ieinteresējušas ārzemju kompānijas, kas vēlas to izrādīt citās valstīs.

Tiem, kas baidās, ka, demonstrējot Ģimenes lietas, Latvijas tēls pasaulē iegūs negatīvu skanējumu, režisors atbild – filma nav par valsti, bet cilvēcīgām lietām. Ja filmu skatīties, piemēram, amerikānis, viņš, kā paredz Gauja, nedomās par to, ka materiāls filmēts Latvijā, bet līdzpārdzīvos stāsta varoņiem.  

Lasi vēl:

Ģimeni sašķeļ filma par asinsgrēku (VIDEO)

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: