"Glābējsilītes" tehniskā nodošana Ventspilī varētu notikt jau 15.septembrī, bet svinīgā atklāšana – 30.septembrī.

Tā vakar lemts Ventspils domē, kur notika projektā «Baby Box» jeb «Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai» iesaistīto institūciju pārstāvju tikšanās.

«Glābējsilītes» projekta patronese Latvijā ir operdziedātāja Evita Zālīte, savukārt par «Glābējsilītes» Ventspils projekta krustmāti kļūs ventspilniece, Saeimas deputāte un Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāre Dana Reizniece–Ozola, kura uzņēmusies palīdzēt informēt par šo projektu, lai būtu iespējams izglābt tos mazuļus, kuri vecāku neadekvātas rīcības dēļ varētu kļūt par traģiska nozieguma upuriem.

Tikšanās laikā projekta vadītāja Laura Zvirbule pastāstīja par «Glābējsilītes» projekta vēsturi Latvijā un pasaulē un tā būtību. Baby Box ir traģiska nozieguma profilakses projekts – tā ir iespēja glābt to bērnu dzīvības, kuri ir pilnīgi bezspēcīgi vecāku neadekvātas rīcības priekšā. Pie Baby Box nav uzstādītas videokameras, negribēto bērniņu šeit var ievietot anonīmi. Ja mazulis nav izsludināts meklēšanā un vardarbības pēdu nav, tiesībsargājošās iestādes kriminālprocesu neuzsāk un vecāki netiek meklēti.

Latvijā pirmais Baby Box tika atklāts 2009. gadā Rīgā, tad sekoja Liepāja un Daugavpils. Līdz šim Latvijas «Glābējsilītēs» ievietoti 10 mazuļi. «Glābējsilītēs» atstātie mazuļi jau pēc 10 dienām var nonākt audžuvecāku aprūpē, bet pēc 6 mēnešiem, ja nav pieteikušies bioloģiskie vecāki, šos bērnus iespējams adoptēt. Zvirbule pastāstīja, ka rindā uz Glābējsilītēs atstātajiem bērniņiem gaida 40 potenciālās audžuģimenes.

Glābējsilīte Ventspilī atradīsies Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas bērnu nodaļā – tā būs atsevišķa telpa slimnīcas ēkas pagalma pusē, kuras logā atradīsies «Glābējsilītes» durtiņas. Pašu Glābējsilīti izgatavo tepat Latvijā.

Visām iesaistītajām institūcijām tiks nodoti īpaši izstrādāti rīcības plāni, kā rīkoties situācijā, ja «Glābējsilītē» nonācis bērniņš. Vispirms ieslēgsies signāls slimnīcas bērnu nodaļā, kas pavēstīs mediķiem par mazuļa ievietošanu «Glābējsilītē». Pēc tam mediķi pārbaudīs bērna veselības stāvokli un veiks nepieciešamās analīzes, kā arī ziņos Valsts policijai, kuras uzdevums ir pārbaudīt, vai bērns nav nolaupīts vai izsludināts meklēšanā. Ja to nekonstatēs, bērnu nodos audžuģimenes aprūpē, ko uzraudzīs Bāriņtiesa.

Sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu ir izveidots ziedojumu konts «Glābējsilītes» projekta ieviešanai Latvijā.

Latvijas Bērnu fonds
Reģ. Nr.: 40008018725
Konta Nr.:LV42UNLA0002000707402
Banka: A/S „SEB Banka”
Maksājuma mērķis: Baby Box

Ja vēlaties ziedot Ventspils Baby Box izveidei, kā maksājuma mērķi, lūdzu, norādiet: "Baby Box Ventspils".

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: