Šis ir pirmais mācību gads, kad nesekmīgos 10.–11. klašu skolēnus nepārceļ uz nākamo klasi.

Ventspilī un novadā tādi ir deviņi, bet divi mācības vidusskolā pārtraukuši nepabeidzot.

Šajā mācību gadā stājušies spēkā noteikumi, ka uz nākamo klasi vidusskolēnus var pārcelt tikai, ja viņiem visos priekšmetos atzīmes ir ne zemākas par četrām ballēm.

Ventspilī pagarināts mācību gads jeb vasaras darbi bija 42 dienas un 42 vakara vidusskolas 10.–11. klašu skolēniem. Lielākā daļa, sadarbībā ar skolotājiem divas nedēļas jūnijā čakli strādājot, savus parādus nokārtoja un atzīmes izlaboja.

Diemžēl daļai tas dažādu iemeslu dēļ tā arī neizdevās. Diviem 4. vidusskolas audzēkņiem mācību gads vēl pagarināts – individuāli mācoties, viņi kārtos pārbaudījumu augustā, un tad neveiksmes gadījumā var būt divējāds iznākums: otrais gads tajā pašā klasē (ja skola to piedāvās) vai atskaitīšana.

Ventspils Izglītības pārvaldes metodiķe Valentīna Jankovska uzsver, ka būtiski ir iemesli, kāpēc audzēknis nav ticis galā ar mācībām. 7 vidusskolēni atstāti uz otro gadu: 3. vidusskolas 10. klasē – 3 un 11. klasē – 2, pa vienam – vakarskolas 10. un 11. klasē.

Divi 11. klases audzēkņi – viens no 3., viens no 6. vidusskolas – mācības šajās skolās pārtrauc. Novada Izglītības pārvaldes vadītāja Aina Klimoviča informē, ka mācību gada pagarinājums bijis 8 audzēkņiem (6 – Ugāles un 2 – Piltenes vidusskolā), no kuriem 6 vasaras darbus nokārtojuši, bet 2 Ugāles vidusskolēni mācīsies tajā pašā klasē atkārtoti.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: