Ventspils uzņēmums Roze A, meklējot efektīvāku un pieņemamāku attīstības risinājumu izkļūšanai no krīzes, nolēmis apvienot vairākus biznesa virzienus zem viena jumta.

Pirms svētkiem Saules ielā 48, kur Roze A vairākus gadus klāja banketa galdus, durvis vērusi picērija Peperoni. Pilsētā pazīstamais zīmols pārcēlies no tirdzniecības centra Tobago tuvāk pilsētas centram.

Uzņēmēja Ilona Auziņa precizē, ka tas nenozīmē biznesa paplašināšanu, bet divu iepriekšējo apvienošanu vienā: turpmāk Saules ielā 48 ventspilnieki un pilsētas viesi varēs apmeklēt gan dienas kafejnīcu, gan viesu banketu zāli. Kafejnīcas vadītāja Inga Mazprecniece min vairākus iemeslus, kāpēc picērija Peperoni pārcēlusies uz pilsētas centru: šī vieta ir daudz izdevīgāka apmeklētājiem, tur ir arī lētāka telpu nomas maksa.

Starp citu, Inga strādājusi par viesmīli picērijā vecajā vietā, bet tagad pieņēmusi jaunu izaicinājumi, uzņemoties kafejnīcas vadīšanu. Pirmie apmeklētāji jau atraduši picēriju jaunajā vietā, kas trīs mēnešus bija pavisam slēgta. Aizvadītajās garajās brīvdienās jaunās kafejnīcas ēdienus paguvuši nobaudīt tūristi no Lietuvas un Vācijas.

Paralēli tradicionālajai picai, kas gatavota pēc itāliešu tehnoloģijas, kafejnīcā tāpat pieejami arī vairāki ekskluzīvi jaunumi – mājās gatavotas nūdeles, suši, oriģināli saldie ēdieni, bērnu ēdieni. Lai piesaistītu apmeklētājus ar pieņemamām cenām, uzņēmēji samazinājuši porcijas, tādējādi samazinot to samaksu.

Nav noslēpums, ka agrāk daudzas pilsētas kafejnīcas praktizēja pretējus paņēmienus – piedāvāja apmeklētājiem lielas porcijas par dārgu samaksu. «Mēs taču gribam, lai apmeklētājs vienā reizē nogaršotu vairākus mūsu ēdienus,» skaidro Ilona Auziņa. Viens no pirmajiem Ventspils privātuzņēmumiem, kas izveidots 1994. gadā, Rozi A attīsta divos pamatvirzienos – ziedu bizness un sabiedriskā ēdināšana.

Ja ziedu nozare visus šos gadus nesusi stabilu peļņu, tad sabiedriskā ēdināšana izrādījusies visvairāk pakļauta ārējo negatīvo faktoru ietekmei, kā arī kadru mainībai. Jo īpaši mūsu pilsētā, kur ēdnīcu biznesa mērķauditorija ir diezgan mainīga, bet panākumi lielā mērā turas uz tūristiem.

Vai tā ir nejaušība vai likumsakarība, taču Rozei A zināmu maģisku spēku piešķir skaitlis 7. Kad 2001. gadā tika uzsākts sabiedriskās ēdināšanas bizness, Roze A atvēra pilsētas centrā kafejnīcu Jaunpilsēta. Pēc septiņiem gadiem kafejnīca tika slēgta. Uzņēmēja Ilona Auziņa to skaidro nevis ar zaudējumiem, kuru, pēc viņas sacītā, nebija, bet ar vēlmi kaut ko mainīt un attīstīt.

Tika plānots, ka kafejnīca Jaunpilsēta pāries uz bistro režīmu. Uzņēmēja izstrādāja projektu un jau grasījās iegādāties iekārtas. Taču tās izrādījās tik dārgas, ka Ilona Auziņa nolēma vēlreiz visu labi apsvērt. Pauze izrādījās diezgan savlaicīga – uznāca krīze, un visi attīstības plāni tika apturēti. Bijušajā kafejnīcā Jaunpilsēta tika atvērta banketu zāle. Tagad uz šīm telpām pārcēlusies arī picērija Peperoni. Starp citu, iepriekšējās telpās Lielajā prospektā picērija darbojās arī septiņus gadus.

 

Roze A lepojas ar savu īpašo itāļu picas pagatavošanas tehnoloģiju, cepot tās īpašās akmens krāsnīs. Līdzīga pica tagad tiek cepta arī Stendera picērijā, kas atrodas Piedzīvojumu parkā. Auziņu konkurence nebiedē. «Konkurence veicina attīstību, bet monopols rada sastingumu,» viņa saka.

Uzņēmēja uzskata, ka ikvienam biznesam pārmaiņas nāk tikai par labu.

Ventspilniekiem pazīstamo itāļu picu Peperoni no jauna var baudīt jaunajā vietā – kafejnīcā Saules ielā 48. Foto: Ģirts Staris.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: